BENEFIČNÍ GALAKONCERT ǀ Hudba, smích a dobří lidé zaplnili Španělský sál

foto: Petra Hajská

 

 

Historicky první benefiční galakoncert pro Zdravotního klauna je za námi. Jedinečný reprezentační prostor Pražského hradu na několik hodin zaplnily hudba, smích a červené nosy, ale zejména dobří lidé, kteří svou účastí podpořili Zdravotního klauna. 

Ve středu 20. června v 18 hodin otevřel Pražský hrad své brány osmi stovkám hostů, kteří se rozhodli svou účastí na benefičním koncertu podpořit smích v českých nemocnicích po celé republice. Vítáni našimi Zdravotními klauny v galakostýmech vcházeli s dobrou náladou a úsměvem na tváři zamířili na neformální uvítání v předsálí. 

Úsměv po usazení ve Španělském sále u mnohých na chvíli střídal obdiv z unikátních prostor. Večer svým proslovem zahájila ředitelka Zdravotního klauna, Kateřina Slámová Kubešová, která hostům poděkovala za jejich podporu, bez které by naše činnost nebyla možná, a také přítomnému zdravotnickému personálu nemocnic, které navštěvujeme. Za bouřlivého potlesku pak uvedla hlavní hvězdu večera, ambasadora Zdravotních klaunů, maestra Rolanda Villazóna.

 

Maestro v doprovodu kanadské klavíristky Carrie-Ann Matheson zazpíval výhradně skladby slavných i méně známých španělských, katalánských, argentinských či mexických skladatelů, které s ním spojuje společný jmenovatel podmanivého energického iberoamerického temperamentu. Své klaunství v sobě Rolando Villazón nezapřel ani během pěveckého projevu, který několikrát proložil drobným šprýmem, nasazením červeného nosu při zpěvu, či výzvě publiku, aby ho doprovodilo. Za svůj fenomenální a energický projev si interpreti vysloužili trojitý potlesk ve stoje. 

Hosté ocenili civilní projev Rolanda Villazóna, a zejména závěrečnou řeč v podobě emotivního a zasvěceného poselství, ve kterém apeloval na lidskou sounáležitost a potřebu smíchu v každodenním životě. Nám nezbývá než souhlasit. 

foto: Petra Hajská

Srdečně děkujeme všem hostům, kteří se benefičního koncertu zúčastnili. Děkujeme také všem partnerům, kteří se na celé akci podíleli – Správa Pražského hradu, Zátiší Group, Student agency, Nachtigall Artists, Škoda Auto, Dorotheum, Radisson Blu, Aficionado, JCDecaux, Český rozhlas, Stavitel. 

Podívejte se na reportáž České televize: https://bit.ly/2MetHd3

foto: Petra Hajská 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>