BĚŽECKÁ SEZÓNA 2017 I První běh úspěšně za námi!

Běžci Zdravotního klauna - Sportissimo 1.2Maraton Praha - 2017

………..

První běh pro úsměvy nemocných dětí je pro letošek za námi. V barvách, respektive nepřehlédnutelných puntíkatých/nosatých dresech si pražský Sportisimo 1/2Maraton zaběhlo celkem 21 běžců! Naši “Hrdinové dětských úsměvů” si běh naplno užili, a to, že jeden z nich na svůj běh ještě vybíral finance není žádný apríl, přestože se běželo 1. dubna! 

Pan Miroslav Kůs se rozhodl běžet svůj běh pro Zdravotního klauna, čímž nás potěšil poprvé, podruhé to bylo jeho rozhodnutím, že na svůj běh bude ještě vybírat finance. Stanovil si částku 10 598,- Kč, kterou hravě překonal a na smích dětem do nemocnic tak nakonec přispěl krásných 14 400,- Kč!

„Premiérově jsem si vyzkoušel roli “dobroběžce” v barvách Zdravotního klauna. Zážitky z tratě se dají slovy jen těžko popsat… Reakce fanoušků podél trati byly senzační. Neustále se odněkud ozývalo “jééé hele Zdravotní klaun”, občas bylo slyšet i “Hi red noooose”! Lidem, především dětem dělalo radost, když jsme si plácli. Ke konci závodu, kdy teplota stoupala a síly ubývaly to byl pro mě fajn doping :-). Všem, kteří mě na trati podpořili děkuji za úžasný zážitek.

Potřetí nás pan Miroslav potěšil informací, že to rozhodně nebyl jeho poslední běh v našich barvách! “Už se těším, až se za měsíc vydám do pražských ulic na maratonskou trať, opět v dresu Zdravotního klauna… A to se bez vašeho dopingu určitě opět neobejdu :-) Na trati mě poznáte – budu mít velký červený nos :-).” Těšíme se, pane Mirku! 

Pokud vás naši běžci inspirovali, stále se k nim ještě můžete přidat, a to na Volkswagen Maraton Praha, 7. 5., na který máme stále ještě volná čísla. Zde najdete více informací a registrační formulář. Budete -li po vzoru pana Mirka chtít i vybírat finance na svůj běh – podívejte se jakou pěknou stránku vám k tomu vytvoříme :-). 

“Jsem moc rád, že jsem mohl být tentokrát součástí tohoto puntíkatého běhu. Pocity ze závodu byly naprosto fantastické. Kdykoliv jsem viděl hlouček malých dětí, nasadil jsem nos a “placák” to jistil. Takže si myslím, že jsem zdravotního klauna reprezentoval se vší odpovědností a nasazením.
už se těším, až si to zopakuji, tedy jestli alespoň něco natrénuji :-)”.
František Havlík

“Co se pocitů z běhu týče, tak byly skvělé. Vzdálenost jsem běžel poprvé a proto radost z pokoření této “hranice” byla pro mě o to větší, navíc s vědomím toho, že jsem běžel pro dětské úsměvy. Závod je to krásný, plný emocí, energie a sebepřekonání. Děkuji za možnost běžet pro Zdravotního klauna.”
Daniel Karas

“Let me add that we all enjoyed enormously this run. The organisation was excellent, the itinerary great, all was perfect. And we are proud of having contributed to Zdravotni Klaun.”
Marco Onida a jeho přátelé z Belgie

Závod doslova nezapomenutelný! Můj první půlmaraton… V životě jsem tak daleko a dlouho neběžel, v tréninku maximálně 17 km a bylo to úplně v pohodě, takže jsem si říkal, že 4 km navíc nebudou problém…Když se na to teď dívám zpětně, uvědomuji si několik chyb, které jsem před a v průběhu závodu udělal. A další důležitá věc – spojení se Zdravotním klaunem a snahou pomáhat jiným – nikdy nevíte, kdy pomoc budete sami potřebovat… Snažil jsem se pomoci pacientům v nemocnici a sám jsem tam po závodě neplánovaně skočil.“

Jaromír Štěpán

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>