CIRKUS PACIENTO ǀ Klaunské šapitó opět otevírá své brány smíchu

Cirkus Paciento

 

 

 

 

 

 

 

 

 

S příchodem léta se vždy na plno rozjíždí i sezóna Cirkusů Paciento. Dětství má každý z nás jen jedno, tak proč na něj nemít pěkné vzpomínky i když bylo strávené převážně v nemocnici?! Letos si již týden skvělé zábavy se Zdravotními klauny užily děti v Opařanech, pražské Krči a v prvních letních dnech také v Chrustenicích. 

Týden naplněný výukou žonglování, kouzlení a dalších cirkusových dovedností si v kempu Válek u Chrustenic užívaly děti z oddělení pediatrie Fakultní nemocnice v Motole. Zpestřit pravidelný tábor, za nimi tentokrát dorazili naši Zdravotní klauni doktorka Pružná, sestra Užvaněná, doktor Horký, a jako posila navíc také Kateřina Klusáková z partnerské organizace Cirqueon. 

Téma retro stylu, které si děti zvolily se linulo celým pobytem, stejně jako smích a radost v očích dlouhodobě hospitalizovaných dětí, pro které je Cirkus Paciento určen. Celé snažení vyvrcholilo v pátek 22. 6., kdy se v klaunském šapitó uskutečnilo vystoupení všech malých pacientů, ze kterých se rázem staly hvězdy Cirkusu! Za hudebního doprovodu doktora Huby se zpívalo, tančilo, kouzlilo – no vše co do správného Cirkusu patří. 

Zapojit se do skvělé zábavy neváhali ani rodiče, jako třeba paní Romana, která nám napsala:

“Dobrý den, děkuji za váš čas, energii a chuť věnovat se dětem. Vystoupení Cirkusu Paciento bylo veselé, hravé, naučné a barevné. Děti bavil trénink, který braly zodpovědně a při samotném vystoupení si užily i improvizovanou zábavu, kterou zajistili Zdravotní klauni. Celé vystoupení mělo spád a děti se zároveň naučily něco nového, co ještě neuměly. Sama jsem s Markétkou také vystupovala – jako kůň Šemík :-)”. 

A jak to paní Romaně a dalším účinkujícím slušelo? Podívejte se do Cirkusové fotogalerie. 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>