VARIETÉ I Představujeme zbrusu nový projekt! V hlavní roli? Senioři!

Geriatrické varieté

……….

Již před mnoha měsíci se v hlavách Zdravotních klaunů začal rodit nový projekt, který by stejně aktivně jako Cirkus Paciento zapojuje děti, zapojil seniory. Sestavili jsme speciální týmy, které se projektu chopily, poctivě vše připravili, oslovili dvě vybrané instituce a pustili se do projektu nazvaného „Varieté“.

V rámci geriatrických klauniád navštěvují Zdravotní klauni seniory pravidelně. Jen v loňském roce uskutečnili 270 návštěv a „své“ seniory tak již dobře znají. Nejsou pro ně tak jen množstvím babiček a dědečků, ale vědí, že paní Eva bývala primabalerinou a při zmínce o tanci jí vlhnou oči, stejně tak jako vědí, že pan Josef byl kapelník a vždy je prosí o písničku, aby si s nimi zanotoval. A tak vznikla myšlenka vrátit tyto seniory zpět k jejich koníčkům, zpět do záře reflektorů, zpět do jejich mládí. A tak vzniklo geriatrické varieté. Zájemci o vystupování se potěší při několikadenním nácviku i samotném vystoupení, pro ostatní klienty je to zase příjemným zpestřením programu.

V rámci tohoto pilotního ročníku jsme oslovili pražský Domov sv. Karla Boromejského a brněnský Domov pro seniory Mikuláškovo náměstí, a po radostném dvojitém „ano“ ze strany institucí, se pustili do práce. Zájemci o účinkování ze strany seniorů si vybrali čísla, která se chtějí účastnit a začali s nácvikem pod vedením klaunů, při kterém si užili spoustu legrace.

Jako první nastal den D v Praze, a v komponovaném pásmu se tak nadšenému publiku čítajícímu personál, rodinné příslušníky a nevystupující klienty zařízení představili vedle Zdravotních klaunů i samotní senioři! Dámy byly okouzlující – tančily s vějíři, šátky, a nebály se ani orientálních rytmů. Mezi muži se zase našel nevídaný silák, který si hravě poradil se stokilovou činkou. 

O dva týdny později se svého Varieté dočkali brněnští senioři. I na Moravě se tančilo a hrálo na hudební nástroje, nechyběly tóny písně “vínečko bílé”, ani zdatný vzpěrač. Jako bonus se zde do vystoupení neváhal zapojit ani ředitel domova, pan Marek Matěj. 

A co měla obě varieté společného? Rozzářené oči seniorů, jejich široké úsměvy a nový elán do života! A co to pro nás znamená? Že už se nemůžeme dočkat dalších varieté!

 PODPOŘTE VARIETÉ a pomozte nám opět rozzářit oči seniorů! 

 

2 komentáře u „VARIETÉ I Představujeme zbrusu nový projekt! V hlavní roli? Senioři!

  1. Martin Taimr

    Moc Vás zdravím. Mohu k tomu dodat, že je to velmi krásná a záslužná práce. Určitě obohatí obě strany.
    Tím se jen utvrzuji, že mnou posílané finanční prostředky jsou ve správných rukách.
    Jen tak dál!!!
    S pozdravem, Martin T.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>