Jak si odečíst dar z daní?

Právnické osoby (podle § 20 odst. 8 zákona o dani z příjmu) si od základu daně mohou odečíst hodnotu darů, pokud hodnota daru v roce činí alespoň 2 000 Kč. V úhrnu lze odečíst nejvýše 5 % z již sníženého základu daně. Tento odpočet nemohou uplatnit poplatníci, kteří nejsou založeni nebo zřízeni za účelem podnikání. Pro daňové účely musí jít tedy minimálně o dary ve výši alespoň 2 000 Kč.

Některým finančním úřadům stačí přiložit k daňovému přiznání darovací smlouvu. Rádi Vám však vystavíme potvrzení o daru, které obsahuje všechny potřebné náležitosti. Toto potvrzení slouží jako odčitatelná položka od základu daně z příjmu právnických osob.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>