CZ | EN

Světoznámý operní pěvec Rolando Villazón zazpívá na podporu Zdravotního klauna. Fenomenální hlas výjimečného tenoristy a našeho ambasadora prostoupí Španělský sál Pražského hradu. Maestra, který vystoupí bez nároku na honorář, doprovodí slavná klavíristka Carrie-Ann Matheson. Výtěžek koncertu bude využit na činnost Zdravotních klaunů v ČR.

K dispozici jsou 2 kategorie vstupenek – základní a V.I.P.
V.I.P. vstupenka zahrnuje také pozvání na číši vína s umělci i zástupci Zdravotního klauna bezprostředně po skončení koncertu. Setkání bude završeno dražbou pod dohledem Márie Gálové, generální ředitelky aukční síně Dorotheum..

PROGRAM

Doporučujeme slavnostní večerní oblek s prvky červené a bílé.

18:00 WELCOME DRINK
se Zdravotními klauny pro všechny hosty
19:00 KLAVÍRNÍ RECITÁL
MEZI STARÝM A NOVÝM SVĚTEM
V
21:30 V.I.P SETKÁNÍ při číši vína s umělci i zástupci Zdravotního klauna. Dražba pod dohledem paní Márie Gálové, generální ředitelky aukční síně Dorotheum.
PROČ ROLANDO VILLAZÓN
PODPORUJE SMÍCH, KTERÝ POMÁHÁ

„Již mnoho let jsem vášnivým ambasadorem Zdravotního klauna. Pod klaunským jménem ‚Dr. Rollo‘ je tak často, jak jen to je možné, doprovázím na jejich komických návštěvách po nemocnicích a znovu a znovu se stávám svědkem toho, jak skvělou práci dělají.
Zdravotní klauni dokáží přeměnit slzy ve smích. Vnášejí do nemocničních pokojů štěstí a barevnost. S jasem duhy vedou nemocné do světa plného barev, pohybu, světla a svobody. A jejich poezie se ve vzduchu vznáší i dlouho po jejich odchodu.

Považuji za nutné zdůraznit, že Zdravotní klauni nepředstavují pouze zdroj zábavy – nesmírně důležitá je i psychosociální podpora poskytovaná lidem, kteří se ocitli v obtížné situaci. Díky Zdravotním klaunům je i v nemoci a obavě možné pocítit záblesk štěstí a radosti. A každý z nás bez ohledu na svůj věk musí vědět, že se můžeme a měli bychom smát, a to obzvláště v těžkých chvílích. Smích je naší součástí!

Často jsem byl svědkem práce Zdravotních klaunů, a proto vím, co dokáží. Dojemné okamžiky podobné těmto jsou mi velice blízké.“

„Jsem hrdý na to, že mohu být jedním z nich.“

Rolando VILLAZÓN

VĚHLASNÝ SVĚTOVÝ TENORISTA, DIRIGENT, SPISOVATEL

Ambasador RED NOSES Clowndoctors International, neziskové organizace s mezinárodní působností, které je Zdravotní klaun, o.p.s. nedílnou součástí.

www.rolandovillazon.com

O NÁS

Zdravotní klaun, o. p. s., je dobročinná organizace, která již od roku 2001 přináší humor a radost hospitalizovaným dětem, geriatrickým pacientům a dalším potřebným po celé České republice. Přispívá tím ke zlepšení jejich psychického i celkového zdravotního stavu, a to prostřednictvím návštěv speciálně vyškolených Zdravotních klaunů. V současné době navštěvuje 86 Zdravotních klaunů pravidelně 62 nemocnic, 8 domovů pro seniory a 1 hospic.
Zdravotní klauni realizují přes 3 700 klauniád ročně.

Zdravotní klaun je profesionální organizace, která působí
i na mezinárodní úrovni v rámci partnerství s Red Noses Clowndoctors International a je členem European Federation
of Hospital Clown Organizations.

CO DĚLAJÍ ZDRAVOTNÍ KLAUNIV
FOTOGALERIE