NOC DIVADEL 2016 l Zdravotní klauni přilákali stovky diváků

_DSC6719

………..

Do 4. ročníku populární Noci divadel se letos již po třetí zapojil i žižkovský Palác Akropolis, který na scénu uvedl Zdravotního klauna. Protože se v rámci své činnosti věnujeme zejména dětem, byl program zaměřen právě na ně. Během prvního představení s názvem Baroni nebylo v hledišti jediné volné místo!

V letošním roce slavíme 15. narozeniny, proto si Zdravotní klauni neváhali připravit unikátní program a představit se veřejnosti i na divadelních prknech. „Většina našich Zdravotních klaunů jsou původní profesí herci, či hudebníci, proto jsme nabídku Paláce Akropolis rádi, a bez větších obav přijali. Musím ale říci, že takový zájem a tak vřelé ohlasy jsme snad ani neočekávali. Všichni z toho máme velkou radost“, uvedl umělecký ředitel, MgA. Petr Jarčevský. Plné hlediště vzbudilo velký ohlas, proto do Paláce Akropolis zavítala i Česká televize, a tak si atmosféru mohou ze záznamu vychutnat i ti, kteří nemohli zavítat osobně (čas: 11:25).

V rámci komponovaného programu mohli diváci zhlédnout velké kouzelnické vystoupení s názvem Baroni, během kterého se sál otřásal smíchem i užaslými výkřiky malých diváků. Jako druhé se představilo populární klaunské uskupení Squadra Sua, které se blýsklo svým zbrusu novým představením, Monstera Deliciosa. Celý program korunoval Kabaret klaunské kapely, který propojil chytlavou autorskou hudbu s vtipnými scénkami, a laskavé představení rozproudilo i rozesmálo všechny přítomné diváky. Doktoři Motyka, Žouželík, Křeček, Votočka, docent Suchar a primář Kolíček prostě umí do strun „hrábnout“, jak se patří!

Nevšedním zážitkem pro mnohé, bylo setkání se dvěma Zdravotními klaunkami, sestrou Patálií a sestrou Chlupatou. Ty po celou dobu „ordinovaly“ v improvizované ambulanci, a přítomní se tak mohli na vlastní oči přesvědčit, jaká je s klauny legrace a odnést si také náš typický červený nos. „Se Zdravotními klauny jsme se v nemocnici se synem již setkali, a nesmírně nám během celé jeho léčby pomáhali. Takto v divadle, a už zdraví, je ovšem vidíme ještě radši! Ale velké díky za to, že jsou!“, dojatě svěřila jedna z návštěvnic.

„Jsme rádi, že se nám ve spolupráci se Zdravotním klaunem podařilo na jedno odpoledne a večer zaplnit Palác Akropolis mladými diváky. Ti měli možnost vidět jak soubor Squadra Sua, který u nás hraje pravidelně, tak neobvyklý program. Myslím, že jsme se na jeden den dokázali stát centrem dětské zábavy na Žižkově“, zhodnotila za Palác Akropolis Eliška Černá.

Všem divákům, kteří přišli zhlédnout náš program – děkujeme, bylo nám ctí vás poznat. Speciálně však za účast děkujeme našim pravidelným dárcům – velice rádi jsme vás osobně potkali a popovídali si s vámi! Jsme rádi, že vás máme!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>