Ondrášek byl přepaden!

radkahra Personál hospice Ondrášek byl dnes překvapen nečekaným začátkem pracovní schůzky. Zdravotní klauni David Ševčík a Tereza Vilišová se totiž rozhodli rozveselit nejenom děti, ale i zaměstnance hospice. Protože psychická pohoda zdravotnického personálu a také lékařů je pro dětské pacienty velice důležitá. Jak zapůsobily dřívější návštěvy zdravotních klaunů u dětí, které se doma perou s vážnou nemocí? Přečtěte si dopis Radky Adamcové, sociální pracovnice z hospice.
Milí zdravotní klauni, již je to nějaký čas, co jste poprvé navštívili naše dětské pacienty a tak jsme si řekli, že je také na čase poděkovat a dát vám zpětnou vazbu k vašim úžasným návštěvám. Jak jsme sami měli možnost poznat, jste naprosto profesionální a úžasní nejen herci a baviči, ale také ti, co umí pohlédnout do dušičky vážně nemocných dětí a vidět tam to, co ostatním bývá možná ukryto. Na základě tohoto malého tajemství pak umíte vykouzlit úsměv na tvářích dětí, které se potýkají s vážnou nemocí a jejichž život se chýlí ke konci. Stejně tak umíte alespoň na ten okamžik vaší přítomnosti rozzářit oči rodičů a sourozenců těchto dětí. Velice si vážíme toho, že se nám podařilo navázat spolupráci se zdravotními klauny a že nám pomáháte v péči o naše dětské pacienty. Domníváme se, že společnými silami můžeme dětem, kterým již mnoho času nezbývá, dopřát alespoň chvíli s úsměvem a to rozhodně není málo.
Za Mobilní hospic Ondrášek, Radka Adamcová – sociální pracovnice Máte vlastní zkušenost se zdravotními klauny? Podělte se zde! Návštěvy vážně nemocných dětí jsou součástí projektu „Přezůvky máme“ v Moravskoslezském kraji. Zdravotní klauni Tereza Vilišová – Dr. Kiki Kyslíková a David Ševčík –Dr. Vemeno už mají za sebou první návštěvy těžce nemocných dětí v domácí péči. Teď je jejich úkolem společně s personálem hospice vytipovat další děti, které návštěvu zdravotních klaunů potřebují. Fotografie a nejnovější střípky ze života klaunů najdete na našem Facebookovém profilu. Přidejte se, bude Vám veseleji!

1 komentář u „Ondrášek byl přepaden!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>