Trošku divná paní

klauni007jpg

…na konci klauniády v nemocnici v Příbrami jsme tentokrát zašli chodbou do prostoru recepce a bufetu, kde se obvykle zdržuje víc lidí, abychom je na závěr návštěvy ještě potěšili. Když jsme byli v nejlepším, přišla za námi už na první pohled trošku divná paní. Prohlédla si nás, pochválila, jak nám to sluší. Já jsem se představila jako vrchní sestra Gizela Kyselá a poté ještě doktora Vitamína.

Paní nám začala vyprávět, jak má těžký život, zdravíčko jí moc neslouží a hlavně, důchod je moc malý. Začínali jsme tušit, o co jí jde. A opravdu. Za chvilku se zeptala, jestli bychom jí nemohli něco dát. Já jsem se vzpamatovala jako první a odpověděla, že jí samozřejmě pomůžeme. Poprosila jsem doktora Vitamína o židli a v prostoru před recepcí jsem vytvořila improvizovanou ordinaci. Paní jsem vyzvala, aby se posadila. Udělala to. Potom jsem ji poprosila, aby zavřela oči a naprosto se uvolnila. To už okolo postávalo pár lidí a situaci sledovali. Paní zavřela oči. Vytáhla jsem z kabelky červený klaunský molitanový nos a se slovy: „Pozor, teď to bude příjemné!“ jsem paní opatrně začala masírovat. Nejdřív ruce, potom krk a obličej. Paní se začala proměňovat. Z původně ztrápené tváře vymizel neklid a vrásky a objevil se blažený úsměv. K tomu všemu hrál doktor Vitamín tiše příjemnou hudbu na ukulele. „Je vám to příjemné?“ zeptala jsem se. Paní přikývla. „Tak teď Vám něco dám.“ Opatrně jsem paní nasadila červenou molitanovou masážní kuličku na nos. Paní se usmála a otevřela oči. Pomalu vstala, do svých rukou si vzala moje ruce a řekla: „Já vám děkuji, moc jste mi pomohli“. Odcházela. Odcházela s úsměvem na tváři. S nasazeným červeným nosem. Okolo se usmívali i lidé, kteří se předtím neusmívali. Recepční zavřela doteď otevřená ústa a řekla nám: „ No teda! Tuto paní tady známe. Chodí sem, žebrá a stěžuje si na život. Ale takhle jsme ji ještě neviděli. Jste úžasní!“ Odjížděli jsme z Příbrami a oba jsme měli úsměv na tváři.

Zdravotní klaunka sestra Gizela Kiselá – Mirka Zezulová 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current month ye@r day *