UČÍME DĚTI POMÁHAT I Fotbalový turnaj O pohár Zdravotního klauna

Chceme pro vás vítězství!

………..

“Jde nám o ideu, aby děti pochopily, že boj se neodehrává jen na hřišti, že se bojuje o výsledek a o život i mimo hřiště. Aby ti kluci věděli, že je jejich povinností starat se o druhé“, říká Petr Vrabec, trenér a otec myšlenky fotbalového turnaje O pohár Zdravotního klauna.

Fotbalový turnaj s podtitulem Chceme pro vás vítězství je určen fotbalistům minipřípravek, tedy ročníkům 2009 a mladším. Protože kdy nejlépe zasít semínko dobročinnosti a nutnosti si navzájem pomáhat? Přeci v dětství!
Srdečně vás zveme na zahajovací ročník tohoto turnaje, který se bude v příštích letech konat i v dalších městech kde Zdravotní klaun působí. Malí fotbalisté, kteří ještě nemají svou vlastní soutěž, se tak mohou těšit nejen na pěkný zápas, ale vítězové i na putovní pohár Zdravotního klauna, na kterém budou postupem let přibývat štítky se jmény vítězů dalších ročníků turnaje. Na závěr turnaje se odehraje benefiční utkání mezi týmem mediálních a hereckých hvězd a výběrem trenérů zúčastněných týmů.

Druhým krokem k tomu, aby děti pochopily sílu pomoci, budou návštěvy nemocnic. Spolu s trenérem doprovodí Zdravotní klauny v rámci programu NOS! (Na Operační Sál!), a dětem, které čekají na operaci, předají dárky v podobě podepsaných míčů a dresů, a popřejí jim štěstí.
„Děti jsou neskutečně otevřené a dokáží se skamarádit asi za 3 pikosekundy, proto věřím, že návštěva nemocnice bude pro malé pacienty i naše kluky přínosem. Pořád sleduji jejich tendence někoho napodobovat, zejména slavné fotbalisty, a i je vidí dělat charitu a pomáhat, tak už je vidím, jak se budou důležitě tvářit a brát to opravdu vážně“, uvedl Petr Vrabec a dodal: „Všichni trenéři se jim snažíme jít příkladem a hodně si s nimi povídat. Díky různým lidem teď sport, zejména fotbal, dostává hodně na frak a my kluci ´zespoda´ se snažíme veřejnosti ukázat, že my to myslíme dobře. Jsme srdcaři, pro fotbal dýcháme.“

PŘIJĎTE FANDIT
KAM: Areál TJ Lokomotiva Praha z.s., U Průhonu 1, Praha 7
KDY: 24. 6. 2017
HARMONOGRAM: 9-15 dětské turnaje
                              15:15 exhibiční turnaj hvězd

Vstupné je zdarma.

Nechte se pozvat a čtěte čerstvé novinky z turnaje O pohár Zdravotního klauna nebo podpořte turnaj na HITHIT

Těšíme se na vás!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>