VZDĚLÁVÁNÍ ǀ Setkali jsme se s kolegy a lékařskými kapacitami ze 49 zemí světa

Konference HCIM 2018

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tři dny plné vzdělávání a odborných diskusí za sebou mají účastníci konference The Healthcare Clowning International Meeting 2018, která se uskutečnila 4.-6. dubna 2018 ve Vídni. Mezi čtyřmi stovkami hostů ze 49 zemí a 150 organizací světa, jsme jako aktivní a nedílná součást hostitelské organizace Red Noses International, nemohli chybět!

Letošní mezinárodní setkání o zdravotní péči neslo podtitul Umění klaunství – propojování kultury zdraví a vědy, a jeho primárním cílem bylo vyvolat diskusi o všech aspektech, kde se lékařská věda a zdravotní klaunství potkávají.

Dohromady tak svedlo pacienty i přední kapacity nejrůznějších oborů – výzkumníky, lékaře, a samozřejmě zdravotní klauny z celého světa. Setkání přineslo nezbytnou mezinárodní výměnu osvědčených postupů, rozvíjení nových partnerství i spolupráce na projektech. „Jsem přesvědčena, že právě kontinuita vzdělávání, mezinárodní spolupráce a vysoká umělecká kvalita, jsou nedílnou součástí naší organizace a také prostředkem k radostnějšímu prostředí ve zdravotnických zařízeních“, vyzdvihla důležitost konference ředitelka Zdravotního klauna, Kateřina Slámová Kubešová. 

O zvyšování zmíněné umělecké kvality v organizaci Zdravotní klaun pečuje i Lukáš Houdek, který se v rámci konference ujal vedení plenární schůze s tématem Psychologická péče o děti s chronickými nemocemi: „Neustále se snažíme prohlubovat spolupráci se zdravotnickým personálem a s jeho pomocí hledat místa, kde by naše přítomnost a řemeslo mohlo ještě výrazněji přispět k péči o pacienty. Nejsme sami, o to samé usilují zdravotně-klaunské organizace z celého světa. O to víc jsme uvítali aktivní účast lékařů na konferenci, ať to byly odbornice na dětskou nefrologii a akutní péči z Litvy nebo dánský anesteziolog, který s místní klaunskou organizací spolupracuje už dvanáct let a klauni, ale i rodiče, u něj doprovázejí děti až na operační sál. Ti všichni, spolu s bratislavským klinickým psychologem z dětského onkohematologického oddělení, se zúčastnili naší debaty.“

České barvy ve Vídni dále reprezentovali i naši Zdravotní klauni, Michal Chovanec a Ondřej Klíč, kteří působí v Divadle Bolka Polívky, a sklidili velký úspěch se svým čísle na večerním Kabaretu..

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>