ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA 2017 I Ozvěny loňského roku hlásí, že to byl rok úspěšný!

Závěrečná zpráva 2017 - Zdravotní klaun, o.p.s.

………….

Koncem ledna každého roku je naší milou povinností, respektive radostí, podělit se s vámi o to, co přinesl ten předchozí – a ozvěny roku 2017 hlásí, že to byl rok úspěšný! V zádech cítíme vaši podporu a od malých pacientů i seniorů cítíme, že jsme potřební, a často až toužebně očekávaní. 

V naší Závěrečné zprávě za rok 2017 najdete Zdravotní klauny v grafech, číslech, písmenkách i fotkách. Dále se v ní dozvíte mnoho zajímavých informací, například…

  • Nadále se poctivě vzděláváme, ale prohloubili jsme také spolupráci se 3. lékařskou fakultou Univerzity Karlovy v Praze, kde naši umělečtí vedoucí přednáší medikům a zdravotním sestrám o síle humoru v každodenní komunikaci s pacienty.  
  • Zařazením novinky s názvem Varieté jsme posílili program pro seniory. V rámci tohoto projektu zapojujeme klienty geriatrických zařízení do varietního představení. Necháváme je znovu zažít pocity lehké nervozity a šimrání v žaludku, následované úspěchem, potleskem a slzičkami radosti. 
  • V rámci Cirkusů Paciento jsme se stali pravidelnými hosty i v psychiatrických zařízeních, kde cítíme, že má naše práce opravdu hluboký smysl a zase o něco širší rozměr. 

A mnoho dalšího, však se přesvědčte sami…

 

 

 

 

 

 

 

Naši milí přátelé, srdečně děkujeme za vaši podporu, protože následující věty jsme mohli obdržet jen díky vám, a radost z nich proto náleží právě i vám! 

“Milí Zdravotní klauni, za svůj život jsem nepoznala nikoho tak krásného, jako jste Vy. Kde jste se vzali? Jak jste tu krásu v sobě našli? Bez Vás by byl ten “bílý -  špitálnický svět”, který je už 2 roky naším druhým domovem, beznadějně smutný. To Vy jste moje jediná záchrana, když jedem TAM… místo chvějícího se hlasu, který oznamuje špatné zprávy – použiju ten veselý – JEDEME DO BRNA NA KLAUNY… a to zní fakt o hodně líp. Nejste pro mě “jen klauni” – jste empatičtí, jste psychologové, jste andělé s červeným nosem. Moc Vás zbožňujeme. Nedá se to popsat slovy…”

Petra Hajmanová, maminka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>