Klaun v době COVID-19

Držíme se v nemocnicích zuby... nosy

I přes stále obtížnou situaci způsobené pandemií nemoci Covid-19 se nám daří dělat to, co je posláním Zdravotního klauna: chodit za malými pacienty do nemocnic. V tuto chvíli navštěvujeme naprostou větinu z našich partnerských organizací. Potkat nás můžete v 59 nemocnicích a 6 zařízeních pro seniory po celé republice!  

Živé programy pro děti

Jsme Zdravotní klauni a pomáhat nemocným dětem smát se i v neveselých kulisách nemocničního prostředí je naše práce. Proto nás nic nemůže těšit víc, než to, že nám 59 dětských nemocnic s ochotou otevírá svoje dveře i dnes, kdy je situace nelehká opravdu pro všechny. 

Svou práci v terénu samozřejmě bereme nesmírně vážně (i tak ale s úsměvem) a tak jsme si sami naordinovali povinné respirátory FFP2 a antigenní testování. Stanovili jsme si přísná preventivní hygienická opatření a jejich dodržování s maximální opatrností dodržujeme a hlídáme. 

Zdravotní klaun je nedílnou součástí nemocnic. To je názor dospělých, na kterém nám záleží asi nejvíce: rodičů a zdravotníků. Proto naši přítomnost v nemocnicích konzultujeme s vrchními epidemiology nemocnic a podle těchto domluv se i pevně řídíme.

A jak Zdravotní klauni stále nosí radost do nemocnic, se můžete podívat třeba i
v reportáži na ČT.

Programy online

Stále také nabízíme rodičům nemocných nebo hospitalizovaných dětí možnost objednat pro ně zábavný a bezpečný třiceti minutový videohovor se Zdravotním klaunem. Virtuální klauniády, jak jsme tento program pojmenovali, nic nestojí a dítě se s klaunem zasměje a uvolní. 

Virtuální klauniády mají více podob. Kromě té na objednávku (rodičem pro své dítě) určené jednotlivým nemocným dětem jak doma, tak v nemocnicích, nabízíme službu i přímo nemocnicím a domovům pro seniory. V obou případech na jedné straně dodává klaun smích a zábavu a na té druhé skvělá a ochotná mobilní pečovatelka, či sestřička své rychlé nohy a našeho klauna v tabletu. Jedna taková klauniáda přinese najednou radost tolika dětem a seniorům, jako klauniáda klasická (živá). 

V Olomouci dokonce Virtuální klauniáda probíhá přímo
v nemocnici!
  

A do rukou jsou klauni připraveni znovu brát i pera, aby si psali veselé dopisy se seniory skrze Poštu pro dříve narozené. Jde o milou komunikaci, na kterou jsou senioři zvyklí ze svých aktivních let, a která je pro ně v dané situaci pohodlná. Už na jaře 2020 se nám velmi osvědčila, senioři si ji oblíbili. 

Videokanál Smích-online

Smát a radovat se potřebuje každý, a v současné době obzvlášť. Neprodleně po vyhlášení první karantény na jaře 2020 jsme proto spustili zábavný videokanál Smích-online. Široké veřejnosti zde od té doby pravidelně servírujeme porce klaunského humoru. Děti, senioři, ale i všichni ostatní si prostřednictvím videí mohou zkrátit čekání na osobní setkání s oblíbenými klauny. 

Náš videokanál plníme tematickými balíčky, klaunskými pohádkami, písněmi, záznamy z livestreamů a spoustou dalších videí, která vám vženou slzy… smíchu do očí.

Podívejte se na videa