Virtuální klauniáda před operací dokáže zmírnit strach a pozbudit malého pacienta.
foto: Zdravotní klaun

Virtuální klauniády pro děti

Nový program Virtuální klauniády umožňuje, aby si hospitalizované děti užily spoustu zábavy a prostřednictvím internetu se „tváří v tvář“ setkaly se Zdravotním klaunem. Program je určen nemocným dětem v hospitalizaci, případně v domácí péči, ale z důvodu onemocnění dlouhodobě oddělených od kamarádů. Vše probíhá online, tedy bezpečně, na platformě pro videohovory. Virtuální klauniádu rodiče jednoduše a zdarma „objednají“ prostřednictvím formuláře na webových stránkách.   

PŘEČTĚTE SI VÍCE

Virtuální klauniády pro dříve narozené

Tíha karantény a obav nejvíce dopadá na tu nejohroženější skupinu - seniory. Virtuální klauniáda proto zkušebně proběhla i v pražském Domově sv. Karla Boromejského. Zábavu se Zdravotním klaunem si postupně užilo 10 seniorů, kterým se chvilky se živým Zdravotním klaunem na monitoru notebooku velice líbily. Bez ostychu přistoupili na hru a neváhali i tančit a zpívat. S ohledem na velký úspěch již pracujeme na rozšíření programu do dalších domovů.  

Klaunská pošta pro dříve narozené

Již ve dvou domovech probíhá jeden z nových programů pro seniory, který dostal název Klaunská pošta pro dříve narozené. Jak to probíhá? Zdravotní klaun naváže dopisové přátelství s klientem domova seniorů a dlouhodobě si vyměňují ručně psanou korespondenci, často doplněnou o obrázky a fotografie. Pro seniory je tato „papírová cesta“ něčím dobře známým a důvěryhodným. Na dopisy plné optimismu se velice těší a radují se z nových přátelství.  

„Dopisy, které nám posíláte, dokáží vykouzlit úsměv na tvářích a udělat našim seniorům lepší den. Každý týden společně čekáme a těšíme se na další dopisy. Klauni děkujeme Vám!"

Domov pro seniory Elišky Purkyňové, Praha.  

Přečtěte si více

Magdalena Štěpánková
koordinátorka péče o dárce
T: 724 286 066