Dopřejte nemocným dětem týden radosti

Jen málokdo si připustí, že by právě jeho dítě mohlo mít vážné zdravotní komplikace. Bohužel ale mnoho dětí prožije v nemocnicích velkou část svého dětství. Cítí se zde izolované a osamělé – jejich kamarádi běhají venku, zatímco ony trpí v nemocniční posteli. Není tedy divu, že na ně často padne pocit strachu a bezútěšnosti.

Zdravotní klauni na to ale mají zázračný lék – Cirkus Paciento! Celý týden přijíždějí za nemocnými dětmi a učí je kouzlit, žonglovat, točit talíře a jiné zábavné dovednosti. Po týdnu plném radostné práce a soustředění přichází slavnostní vystoupení před obecenstvem. A na to se děti těší a těšení probouzí radost a zájem o život, což je pro vyléčení nepostradatelné.

Cirkusy Paciento se konají v nejrůznějších podmínkách – na onkologických odděleních, v dětských léčebnách a v poslední době se stále více zaměřují i na dětské psychiatrie, kde mají nesmírný význam.

Podpořte je i vy

V posledním roce jsme všichni pocítili nějakou míru izolace. Ale děti v nemocnicích a léčebnách postihlo omezení návštěv a sociálních kontaktů nejznatelněji. Zdravotní klauni jim však stále přinášejí radost a povzbuzení.

Pomozte prosím i v tomto náročném roce uskutečnit všechny naplánované Cirkusy Paciento.

CHCI DAROVAT