Vydali jsme

Zdravotní klaun je kreativní organizací a tak nepřekvapí, že vydává své vlastní publikace, knihy, tiskoviny a různé brožury. Pro dospělé i pro rodiče s dětmi. Vyberte a volně si stáhněte z naší nabídky vše, na co máte chuť.

Uvařte si dobrý čaj a pohodlně se uvelebte. Máme pro vás krásné čtení. Nakoukněte s knížkami Malých zázraků do nemocničních pokojů spolu se Zdravotními klauny. Seznámí vás s nezapomenutelnými příběhy, které spolu s malými pacienty zažívají. Zdravotní klauni vás však nezvou jen na svá rozmanitá pracoviště, ale někteří také do svých klaunských kuchyní - podívat se nejen, jak svou podivuhodnou práci dělají, ale také jak o ní uvažují. Malé zázraky doprovází báječné ilustrace českých výtvarnic - Magdaleny Rutové a Moniky Houdkové.

Pokud vás zajímají účinky klaunování na dětské i dříve narozené pacienty a proč je důležitý humor ve zdravotnictví, začtěte se do našich sborníků a knihy Humor ve zdravotnictví aneb pravidla rošťárny.

Přečtěte si:

Časopis, který na stáncích nenajdete! Naše klaunské neperiodické periodikum Humorin je plné skvělých rozhovorů, poučného čtení a stránek plných her, kvízů a zábavy pro děti.

Pravidla rošťárny

Kniha o „pravidlech rošťárny“ začala vznikat v pandemických dobách, ale nebyla jimi doufejme nijak poznamenána. Cíl autorů byl dvojí – podělit se o mnohaleté zkušenosti s používáním (diagnostikováním, dávkováním, aplikováním) humoru ve zdravotnickém prostředí a zároveň podpořit všechny zdravotníky, kteří pracují na náročných pracovištích v ještě náročnějších časech. Kniha slouží jako částečně odborný, trochu beletristický a dílem praktický průvodce někdy až překvapivě spletitým terénem humoru v podobě, v které se vyskytuje v nemocnicích a dalších zdravotnických či pečovatelských zařízeních.

Pravidla rošťárny ke stažení (PDF)

Sborník SMÍCH BEREME VÁŽNĚ (2022)

Publikace obsahuje sedm autorských článků o práci, poselství a dalších aspektech Zdravotního klauna. Texty původně otiskl časopis Medical Tribune, odborný časopis určený zdravotníkům. Sborník má sloužit primárně studentům lékařských fakult a zdravotnickému personálu. 

Autoři prostřednictvím jednotlivých textů čtenáře blíže seznamují s fungováním organizace i s řemeslnou podstatou klaunství, jeho společenskou funkcí a poselstvím, které klauni posílají dál – to je aplikovatelné v mnoha oborech lidské činnosti a ve zdravotnictví obzvlášť.  

Stáhnout sborník SMÍCH BEREME VÁŽNĚ

Výzkum POZITIVNÍ ÚČINKY INTERVENCE ZDRAVOTNÍCH KLAUNŮ NA DĚTI PODSTUPUJÍCÍ OPERACI (2021)

Výzkum našeho programu NOS! (Na Operační Sál!), který byl dokončen v roce 2021 ve spolupráci s pražskou Fakultní nemocnicí v Motole, Vídeňskou univerzitou a se studenty psychologie Univerzity Karlovy, objektivně potvrdil pozitivní účinky intervence Zdravotních klaunů na děti podstupující operaci.  

Máte raději mluvené slovo?

Ochrana osobních údajů

KLIK A PUSTÍTE VIDEO

Herci Petr Nárožný, Iva Janžurová a Taťjana Medvecká propůjčili své hlasy a namluvili příběhy z knihy Malé zázraky.

abaton-monitoring