NOS!

"Na Operační Sál!"

Příprava na operaci bez legrace? Právě naopak! Náš speciální tým vyškolených odborníků na úsměv moc dobře ví, že stres, strach a nejistota, které provázejí malé pacienty i jejich rodiče v tíživém čase před operací, se dají zahnat jedině zábavou, smíchem a dobrou náladou. Zdravotní klauni, vybaveni ohromnou dávkou humoru, zpříjemňují dětem a jejich rodičům čekání a přípravu na zákrok i samotnou cestu na operační sál, na které v roli zkušených nemocničních navigátorů ještě doprovází rodiče do čekárny a poskytují jim oporu. Posláním Zdravotních klaunů je formou her a aktivní zábavy odreagovat, zklidnit, uvolnit a pozitivně naladit všechny přítomné na oddělení dětské chirurgie.

Pozitivní ohlasy lékařského personálu i rodičů na NOS!, pomohly program od roku 2013 rozšířit již do sedmi nemocnic. Nyní tak můžete naše operatéry dobré nálady potkat v Praze-Motole, v Ostravě-Porubě, v Hradci Králové, Plzni, Třinci, Olomouci a v Brně.

ZDE si přečtete více informací o doprovázení dětí na operační sál

Potvrzeno - klaunský doprovod dětí před operací funguje!

Zkoumáme NOS!

V roce 2018 jsme ve spolupráci se zástupci pražské Fakultní nemocnice Motol, studentkami psychologie Univerzity Karlovy a Vídeňskou univerzitou spustili výzkum, který se zabývá vlivem a dopady programu NOS!. Jak si spolu užívají vzájemně strávený předoperační čas Zdravotní klauni a jejich parťáci z řad malých pacientů ve věku 5 až 12 let? A co na ty všechny prima lumpárny a kulišárny říkají rodiče? Náš výzkumný tým se proto chopil lupy, dotazníků a dalších badatelských potřeb a začal se ptát, pozorovat, analyzovat a vyhodnocovat. S výzkumem i jeho závěry vás blíže seznámíme v záložce Výzkum.

Chci se dozvědět více o výzkumu programu NOS!

NOS! nově i v nemocnici Třinec

Ochrana osobních údajů

KLIK A PUSTÍTE VIDEO

Chcete se zeptat?

Klára Palečková
manažerka klaunského týmu
T: 797 977 444
abaton-monitoring