21. 6. DEN HRDOSTI ǀ S hrdostí představujeme ambasadorku Zdravotního klauna…

21.června 2019

Jméno Petry Bučkové můžete v poslední době slýchat často.

Je oblíbenou herečkou, okouzlující ženou a nově také – k naší radosti – ambasadorkou Zdravotního klauna. A proč právě ona?

Stejně dlouho jako je herečkou byla Petra Zdravotní klaunkou. Celých 12 let. Ale to by samo o sobě nestačilo…

Radost. Odvaha. Tvořivost. Důvěryhodnost. Pravdivost.

Toto jsou jedny z nejdůležitejších hodnot organizace Zdravotní klaun. Přesně tyto hodnoty vyznává i Petra a doplňuje je zářivým úsměvem na tváři. To je ten hlavní důvod, proč jsme hrdí, že právě Petra Bučková je ambasadorkou Zdravotního klauna.

Více o Petře…

Po absolutoriu na brněnské JAMU přijala angažmá v Divadle Petra Bezruče v Ostravě. Po přesídlení do Brna hrála v divadlech Husa na Provázku, Národním divadle Brno - Reduta, a mnoha dalších. Právě v této době se Petra stala také Zdravotní klaunkou – doktorkou René Rentgenovou. Nejprve působila v týmu ostravském, později v brněnském a své poslední roky s klaunským nosem strávila v rakouské partnerské organizaci ROTE NASEN Clowndoctors.

Petra byla velmi činorodou Zdravotní klaunkou. Navštěvovala dětská oddělení i geriatrické pacienty, a právě v tomto programu se stala specialistkou. Byla také u zrodu, dnes již stabilního programu, Přezůvky máme!. Díky mnoha zkušenostem a zmíněné odvaze se s program Emergency Smile (pod křídly organizace Red Noses International) vydala i na misi do afrického Kamerunu.

Dnes můžete Petru pravidelně vídat v televizních seriálech, dokumentárních dramatech i zahraničních filmech. Stejně tak je „doma“ na jevišti Divadla Na zábradlí, kde exceluje v Bergmanově hře Persóny.

Kdybyste Petře chtěli popřát k narozeninám, pište 26. října J. Už mnohem dříve se ale můžete těšit na rozhovor, ve kterém mimo jiné zavzpomíná na svá klaunská léta.

abaton-monitoring