3x jinak o práci Zdravotního klauna – poslechněte si podcasty.

03.února 2022

Na začátku tohoto roku vyšly hned tři zajímavé rozhovory o práci a poslání Zdravotních klaunů  -stejné téma ale přece je každý úplně jiný.

Navíc rozhovory vyšly formou oblíbených podcastů, které potěší hlavně milovníky mluveného slova. Schválně, který z rozhovorů je vašemu srdci nejbližší?

Gary Edwards - zakladatel organizace Zdravotní klaun

V podcastu Petra Ludwiga DEEP TALKS 123 vám Gary Edwards – „otec“ našich Zdravotních klaunů - zakladatel organizace Zdravotní klaun a také profesionální Zdravotní klaun v důchodu prozradí, proč vyměnil divadelní prkna za nemocnice, jak hledat humor a radost i v těžkých chvílích, jak v životě nezatrpknout a nezapšknout. Tento rozhovor je doslova balzámem pro duši!

Poslechnout si podcast s Garym

Aleš Surma - herec a Zdravotní klaun

Druhý podcast Divadla Procity  - Koho zajímá divadlo! je doslova nabitý energií, tak jako samotný host – herec a Zdravotní klaun Aleš Surma alias doktor Theodor Rorejs.

Aleš vám v otevřeném rozhovoru objasní vše, co jste kdy chtěli vědět o práci Zdravotního klauna. Může být klaunem každý? Jaké jsou hlavní pilíře této profese? A věděli jste, že herectví z vás dobrého klauna neudělá, ale že klaunské dovednosti z vás mohou udělat lepšího herce?

Poslechnout si podcast s Alešem

Martin Falář - režisér, umělec a Zdravotní klaun

Do třetice tady máme skvělý podcast Davida Vaníčka SLYŠÍME SE? s Martinem Falářem, alias doktorem Oto Bidlem. Největší výzvou jsou pro Martina pacienti na dětské psychiatrii. Jaká je jeho práce a kdy cítí její největší smysl?  

"I když se dítě přes bolest nesměje, cítím, že jsem předal radost," říká Martin a vy si celý rozhovor s ním určitě nenechte ujít!

Poslechnout si podcast s Martinem

abaton-monitoring