Cirkusová sezóna je za námi, těšíme se na další!

11.listopadu 2021

Jak to vypadá, když přijede cirkus?

Velké těšení, veliká legrace, zážitky, které se nezapomínají. A co teprve, když přijede klaunský cirkus! To se teprve dějí věci. Jaké? Třeba takové, že se malí pacienti promění v provazochodce, iluzionisty, akrobaty nebo krotitele divé zvěře. 

Od pondělí do pátku děti pod vedením Zdravotních klaunů pečlivě připravují svoje vystoupení, které na závěr slavnostně předvedou publiku. Během každé cirkusové sezóny se celý klaunský ansámbl přesouvá po celé České republice, má své šapitó v léčebnách, na onkologii a psychiatrii, od loňského roku také spolupracujeme s mobilním hospicem Strom života. Zde je program hojivou náplastí pro pozůstalé děti, kterým odešel jeden z rodičů.  

Naše cirkusové turné má během letních a podzimních měsíců celkem devět zastavení. Závěr cirkusové sezóny už tradičně patří Olomouci a zdejšímu onkologickému oddělení. Závěrečný Cirkus Paciento připravujeme společně s obecně prospěšnou společností Šance Olomouc. To je nezisková organizace, která už tři desítky let pomáhá hematologicky, onkologicky a chronicky nemocným dětem a jejich rodinám na Dětské klinice Fakultní nemocnice Olomouc. 

Šapitó už odpočívá pěkně složené v našem skladu a my voláme: Ať žije cirkusová sezóna 2022! 

abaton-monitoring