Díky Tesco grantu můžeme rozdat ještě více smíchu a radosti!

07.září 2021

O co šlo?

9. kole grantového projektu společnosti Tesco - Vy rozhodujete, my pomáháme mohli zákazníci Tesco podpořit také regionální projekty Zdravotního klauna hlasováním na těchto čtyřech prodejnách:

  • Žatec (Týdenní program Cirkus Paciento v Dětské psychiatrické nemocnici Louny)
  • Sázava, Vlašim (Ranní ambulance v nemocnici Pelhřimov)
  • Tachov, Sokolovská (Program NOS! pro děti čekající ve FN Plzeň na operaci)
  • Šternberk (Klauniáda pro seniory z Domova pokojného stáří sv. Anny, Velká Bystřice)

Hlasování probíhalo v období od 14. června do 11. července 2021.

Na každé z 90 prodejen Tesco mohli zákazníci hlasovat pro 1 ze 3 různých projektů, které byly vybrány na základě projektových žádostí.

Projekt s nejvyšším počtem hlasů v každé prodejně získal nadační příspěvek 30 000 Kč. Projekt na 2. místě získal 16 000 Kč a projekt na 3. místě 10 000 Kč.

O vítězném pořadí projektů rozhodujli zákazníci Tesco, kteří za každý nákup obdrželi na pokladně 1 hlasovací žeton. Ten následně vhodili do hlasovacích boxů u pokladní zóny a tím dali svůj hlas projektu, který byl jejich srdci nejbližší.

V rámci tohoto kola Tesco opět rozdělilo přes 5 milionů korun mezi 270 neziskových organizací. Projekt je podpořen Nadací rozvoje občanské společnosti z programu Vy rozhodujete, my pomáháme.

Jak to dopadlo?

Tento projekt je pro nás vlastně již takovou tradicí - zúčastnili jsme se všech předchozích kol (od roku 2016) a vždy jsme nadační příspěvky v různé výši obdrželi. Nebudeme Vás dál napínat, podařilo se to i tentokrát!

Na dvou prodejnách se náš projekt umístil na krásném 2. místě a na dvou prodejnách na 3. místě. Tedy dvě stříbrné a dvě bronzové medaile! 

Z celého klaunského nosu i srdce děkujeme Nadaci rozvoje občanské společnosti za podporu z programu Vy rozhodujete, my pomáháme a samozřejmě také Vám všem, kteří jste naše projekty v Tesco prodejnách podpořili!

Získané prostředky do konce roku 2021 proměníme v hodiny smíchu pro nemocné děti a osamělé seniory! Děkujeme, že pomáháte smíchuplně! 

abaton-monitoring