KABARET ǀ Radost, vzpomínky a krásné melodie prostoupily domov pro seniory

06.března 2019

Co potěší srdce seniorů? Vzpomínky na mládí! To je lety ověřená zkušenost našich Zdravotních klaunů. Pravidelně vzpomínky babiček a dědečků vyvolávají interaktivními scénkami u jejich lůžek během klasických klauniád. Tentokrát si však připravili něco jiného…

Historicky první Kabaret pro seniory se uskutečnil 28. února 2019 Domově svatého Karla Boromejského v pražských Řepích. A čím byla zábava v podání Zdravotních klaunů unikátní? Umožnila seniorům užít si zábavu společně a sdílet svou radost se všemi obyvateli Domova. V následujících dnech a možná i týdnech je o téma k hovoru rozhodně postaráno.

Pro obecenstvo si pražský tým Zdravotních klaunů připravil umělecké pásmo složené z těch nejoblíbenějších písní, tanců a scének z doby mládí seniorů – vše v doprovodu báječné Klaunské kapely. Zazněly bubny, basa, kytara, saxofon, klarinet, harmonika, klavír i činely. Sál rozhýbalo vystoupení sokolů, stepové číslo s deštníky i exotická břišní tanečnice.

Při písni Karla Gotta Je jaká je, v podání doktora Hoří, zjihlo nejedno dámské srdce, a při písni Hany Zagorové Maluj zase obrázky, v podání sestry Sladěny, zpíval každý v sále. Vše bylo okořeněno kouzly a korunováno elegancí a nonšalancí doby mládí našich prarodičů. 

Bylo to nádherné odpoledne pro všechny zúčastněné. Protože úsměv, který jste vykouzlili a úsměv, který někdo vykouzlil vám, hřeje u srdce úplně stejně!

abaton-monitoring