KLAUNIÁDY PRO SENIORY | Děti poslaly dojemné vánoční vzkazy seniorům

19.prosince 2019

"KLAUNIÁDY PRO SENIORY | Děti poslaly dojemné vánoční vzkazy seniorům

Klauniády pro seniory pro nás nejsou ničím výjimečným - od toho máme program Humor pro dříve narozené. Ani speciální tematické klauniády nejsou ničím výjimečným, naopak. Seniorům nosíme do pokojů vše, co prožíváme my ostatní "tam venku". A nyní jsou to? Vánoce! 

Zdravotní klauni, slečna Bětka a pan Eda, se 17. prosince vydali do Domova seniorů Elišky Purkyňové v Praze. Klauniáda to tentokrát nebyla ledajaká, byla vánoční. S sebou proto nesli spoustu rekvizit od světýlek přes gumového kapra až po ukulele naladěné na koledovou strunu. Prostě všechno možné, jen aby seniorům přinesli tu správnou sváteční atmosféru. 

Ale to stále nebylo všechno! Nesli také velkou krabici plnou vánočních přáníček, která pro seniory vyrobily děti z 1. - 4. třídy Základní školy Petřiny sever. A přáníčka udělala obrovskou radost! 

foto: Zdravotní klaun
Senioři v domově Elišky Purkyňové v Praze dostali vánoční přání od dětí ze základní školy.
foto: Zdravotní klaun

„To je ukázková práce!“, zvolala paní Zita, která bývala učitelkou.

Radost a dojetí v očích všech seniorů by se dala jen těžko popsat. A přáníčka putovala i personálu domova, který si je za úžasnou práci více než zaslouží!

Společně si pak s klauny všichni zazpívali tradiční koledy, popovídali o vánočních zvycích a zavzpomínali. Cink cink - svátky mohou začít! 

abaton-monitoring