Máme nového marketingového a fundraisingového ředitele

13.března 2024

V lednu 2024 se marketingovým a fundraisingovým ředitelem organizace Zdravotní klaun stal Vlastimil Nigrin. Neziskový sektor byl pro něj velkou výzvou. Celou svou dosavadní kariéru strávil v bankovnictví. Jak se mu u nás líbí a jaké jsou jeho dojmy po 2 měsících v nové roli? To, a ještě více se dočtete v rozhovoru.

  • Vlasto, děkuju za možnost představit tě našim dárcům a podporovatelům. Začneme úplně jednoduše - kdo je Vlasta Nigrin?

Jsem původně Jihočech, který žije se svou rodinou v Praze. Rád běhám, jezdím na kole a hraju golf. Obdivuji moderní umění i starou hudbu. Hodně jsem cestoval a teď je mi nejlíp na hezkých místech v Čechách i na Moravě.   

  • Kdy jsi se se Zdravotním klaunem poprvé potkal a jaké byly tvoje první dojmy?

Zní to neuvěřitelně, ale já se před dvaceti lety potkal se zakladatelem Zdravotního klauna Garym Edwardsem na ulici. Vybavuji si, že jsem hodně spěchal, ale on byl v představování organizace a klaunské mise tak přesvědčivý, že mi jeho argumenty zůstaly v hlavě a nějakou dobu jsem  přemýšlel o misi klaunů na dětských odděleních nemocnic. 

  • Proč jsi se rozhodl Zdravotního klauna dlouhodobě podporovat a jakými způsoby? Co ti na naší organizaci nejvíce imponovalo?

Asi rok po setkání s Garym jsem se rozhodl, že budu přispívat pravidelně. Jednoduše jsem zadal trvalý příkaz s měsíční periodou a občas jsem si přečetl informace o dění v ZK. Po čase jsem byl pozván na Cirkus Paciento a na divadelní představení pro dlouhodobé dárce. Obojí na mě udělalo dojem, a kromě pravidelných plateb jsem na svých kulatinách mezi hosty pořádal sbírky ve prospěch Zdravotních klaunů.  Já ty sympatie neumím úplně vysvětlit, protože přímý zážitek s klauny neměly naše děti, ani já. Líbil se mi vtipný styl komunikace, srozumitelnost a jsem přesvědčen, že úsměv a smích malým i velkým pacientům pomáhá. 

  • Tvůj příspěvek na LinkedIn o přerodu z dárce do marketingového ředitele přinesl obrovskou vlnu krásných reakcí – proč myslíš, že v lidech zpráva tolik rezonovala?

Potřeboval jsem dát svému okolí na vědomí, že jsem po 30 letech skončil svoji úspěšnou bankovní kariéru a přecházím do neziskového sektoru. Napsal jsem proto svůj první post na této síti a ta čísla jsou neuvěřitelná (k dnešku 75 tisíc zobrazení, tisíce lajků a stovky komentářů). Zřejmě jsem hodně lidí překvapil a možná ještě více lidí inspiroval. Reakce byly fantasticky pozitivní a byla radost to číst i odpovídat. Věřím, že to přinese prospěch i organizaci Zdravotní klaun.

  • Jaké jsou tvoje dojmy po 2 měsících v roli marketingového a fundraisingového ředitele? Co tě nejvíc překvapilo? Jaké jsou tvoje plány na 2024?

Mám výborný tým a hodně se toho musím učit, protože prostředí je zásadně jiné. Už jsem stihl navštívit klaunské představení Kutálka ve specializované mateřské školce na Praze 8. Pro moji novou roli je klíčový vztah s individuálními i firemními dárci. Chceme být pro ně maximálně transparentní, aby dobře rozuměli našemu poslání. Moje osobní plány jsou jednoduché. Dělat svoji práci smysluplně i smíchuplně.  

 

abaton-monitoring