NÁRODNÍ SETKÁNÍ 2019 ǀ Každoroční sjezd všech Zdravotních klaunů byl ve znamení superhrdinů

26.srpna 2019

Na národním setkání 2019 se sešli všichni profesionální Zdravotní klauni
foto: Zdravotní klaun

O víkendu 24. – 25. 8. 2019 se konalo tradiční setkání všech Zdravotních klaunů. Tak jako v loňském roce mělo i to letošní podtitul, který zněl – superhrdinové. Docela trefné, nemyslíte?

Vzdělávání je nedílnou součástí práce Zdravotních klaunů v naší organizaci. Setkávání, vzájemná výměna zkušeností a dialog jsou také nezbytné, a právě proto se jednou ročně povinně potkají všichni klauni. A jinak tomu nebylo ani letos.

Kateřina Slámová Kubešová zahájila svou prezentací Národní setkání 2019
foto: Zdravotní klaun

Setkání zahájila ředitelka organizace Kateřina Slámová Kubešová a shrnula vše podstatné, co se od posledního národního setkání událo. Odpoledne proběhla zajímavá přednáškanovináře, scénáristy a filosofa Petra Fischera o interkultuře.

Po ní přišlo velké překvapení od týmu brněnských klaunů, kteří s sebou „přivezli“ Rickyho Persona. Tento jednoruký slepý kytarista se podělil o svůj silný příběh a byl tím největším důkazem síly, motivace a chuti do života. Prostě superhrdinství.

Druhý den jsme začali moderním formátem PechaKucha. Na podiu se s tříminutovými prezentacemi vystřídalo několik řečníků z řad klaunů, kteří hovořili o svých specializacích a zážitcích.

Následovaly další přednášky: 

  • Hospital Procedures (anestezioložka Eva Kynclová),
  • Psychological Diseases / Medical Symptoms (Jitka Rosenová),
  • Validation - Communication with Elderly (Irena Dubail),
  • Interkulturalita (Petr Fischer),
  • Ethics & Drivers of the RNI Group (Kateřina Slámová Kubešová).
foto: Zdravotní klaun

Setkání jsme zakončili společnou fotografií a předáváním osvědčení našim certifikovaným klaunům, kterých máme k dnešnímu dni již 40!

Téma superhrdinů se prolínalo celým víkendem, ale nejvíce bylo vidět během sobotního maškarního večírku. Toho se zúčastnili Jan Hus, Spiderman, několik Supermanů, Božena Němcová, Xena, MacGyver, a mnoho dalších. Z vašich reakcí a zpětných vazeb ale víme, že ani jeden z našich 86 Zdravotních klaunů se do kostýmu superhrdiny už převlékat nemusel. Pro vás už superhrdiny jsou!

abaton-monitoring