Pacientka Anička vzpomíná na setkání s klauny

27.prosince 2021

Anička se se Zdravotními klauny poprvé setkala ve Fakultní nemocnici Bulovka, kde prodělala mnoho ortopedických operací. Když bylo Aničce 16 let, absolvovala svůj nejdelší pobyt v nemocnici v délce osmi měsíců.

Právě v té době navázala svůj vztah se Zdravotními klauny, kteří ji při její hospitalizaci pravidelně navštěvovali: „Stále jedni a ti samí mi při odchodu zpívali Love Me Tender, hráli na ukulele, a to mi dělalo pokaždé radost.“

Anička sama zpětně hodnotí klaunské návštěvy jako významné tím, že jí vždy pomohly překonat chmurnou náladu. Setkání jí navíc inspirovala natolik, že se chce i nadále zdržovat ve zdravotnictví a nejlépe pracovat ve Fakultní nemocnici Bulovka.  

Zdravotní klaun slaví 20 let: Pacientka Anička vzpomíná na setkání s klauny

Ochrana osobních údajů

KLIK A PUSTÍTE VIDEO

V září letošního roku se s klauny setkala znovu při programu Cirkus Paciento v rehabilitační léčebně v Košumberku. Také se zde potkala s Petrem Jarčevským, uměleckým ředitelem organizace. Slovo dalo slovo a vzniklo úžasné video, ve kterém Anička vzpomíná na svá setkání se Zdravotními klauny.  

Anička, dnes již dospělá dáma, žije v Liberci, kde také studuje obor Radiologické asistence na Technické univerzitě. Na Zdravotní klauny pravidelně přispívá a je s nimi i nadále v kontaktu.  

 

Aničko, moc tě zdravíme a děkujeme za krásné přání k našim dvacátým narozeninám!

abaton-monitoring