Zdravotní klauni se slétli na Želivku

21.září 2021

 

 

Zdravotní klauni se slétli na Želivku

Po dvou letech se o víkendu sešli všichni Zdravotní klauni včetně celého kancelářského týmu v areálu na Želivce! Všichni měli v kapse čerstvý negativní test – i když byli očkovaní. A jak to na takovém klaunském sletu vypadá? Vesele, pracovně, trošku dojemně, s humorem, i se slzami radosti v očích.

 

Pokud nás aspoň trošku znáte, víte, že být klaunem znamená také hodně se učit a dozvídat se něco nového, Klauni se mohli mimo jiné přiučit třeba novým kouzelnickým kouskům, které mohou přinést radost do nemocničních pokojů nebo od plic se zasmát při hodině jógy smíchu. Dozvěděli se také víc o tom, jak klaunsky pracovat na odděleních dětské psychiatrie, po odborné stránce byla inspirativní rovněž přednáška zdravotní sestry zanesteziologie.

Velmi důležitou součástí byla také diskuse na téma Safeguarding. To je iniciativa, která v rámci celé sítě Red Noses International stanovuje pravidla, jak se chovat a jak chránit ohrožené skupiny lidí, se kterými Zdravotní klauni pracují.

Hodně se také mluvilo o tom, co všechno Zdravotní klauni vymysleli a zrealizovali během pandemie, jaké nové projekty udělaly radost nemocným dětem i seniorům – a co se chystá a plánuje dál. A že toho je!

Zdravotní klaun letos slaví dvacet let, a chceme je slavit hlavně s našimi nemocnicemi – proto jsme hodně času věnovali přípravám a kuli plány na podzim. Tak se těšte, my už nemůžeme dočkat!

Kromě toho si celý klaunský tým připomněl, jak je vzácné být spolu a sdílet radost, humor, potěšení z přítomnosti milých lidí. Společně jsme oslavili celou naší dvacetiletou cestu – i krásně kulaté narozeniny toho, kdo to celé vymyslel. Milý Gary Edwardsi, děkujeme za všechny, kterým jsme v těch společných 240 měsících mohli vykouzlit radost v duši.

abaton-monitoring