Výroční zpráva Zdravotního klauna 2019

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2019 | Přinášíme výsledky hospoDAŘENÍ Zdravotního klauna

12.července 2020

Své obličeje musí Zdravotní klauni nadále schovávat pod rouškou. Co ale rozhodně schovávat nemusíme, a ani nechceme, jsou výsledky hospodaření organizace. Proto neváhejte a začtěte se do naší Výroční zprávy za uplynulý rok. Texty, fotky, grafy, zpětné vazby, kresbičky, tabulky, zpráva nezávislého auditora – na své si přijde každý!  

Zveme vás na cestu naším rokem 2019, na které jsme rozdávali smích malým pacientům i jejich rodičům. Prosvětlovali smíchem dny klientů v léčebnách, domovech pro seniory a hospicích. A přinášeli odlehčení do práce zdravotnického personálu. Prostě jsme byli všude tam, kde nemoc, osamělost nebo námaha zahání radost ze života.

Hlásíme novinky v našich programech!

Co nového jsme v minulém roce do nemocnic přinesli?

  • Na žádost nemocnice jsme úspěšně začali klaunovat na dětské pohotovosti ve FN Brno.
  • V několika menších nemocnicích jsme zavedli takzvané sólo klauniády a také rozšířili počet návštěv.
  • A na podzim jsme zahájili unikátní program na oddělení Následné a intenzivní péče Nemocnice Hořovice.

Všechny novinky spojuje prohlubování naší klaunské práce i vztahu mezi klaunem a zdravotnickým personálem. 

Výroční zpráva Zdravotního klauna za rok 2019

Radujeme se z ocenění a docenění naší práce!

Potvrzení kvality naší práce k nám přišlo ze dvou různých světů.

  • Úspěšně jsme prošli auditem kvality EFHCO (European Federation of Health Care Clowning), který potvrzuje dodržování vysokých standardů vedení organizace a kvality klaunské práce.
  • A na konci roku jsme získali cenu Effie 2019 za kampaň Pomáhejte smíchuplně. Tu ocenila porota stříbrnou příčkou v kategorii Sociální, ekologický, kulturní marketing. Věříme, že i vám se naše kampaň líbí.

Počet návštěv opět narostl!

Každá návštěva Zdravotního klauna vychází z přítomného okamžiku...

Okamžiku, ve kterém jsou si všichni rovni a potkají se v něm ti, kteří se otevřou hře. A tehdy se rodí malé zázraky… V minulém roce bylo těchto magických chvil nepočítaně. Co jsme však spočítali přesně, jsou naše návštěvy i akce – celkem 4 011! Zase o kus více než v roce předchozím.

Všech magických okamžiků se účastnil někdo z této party 86 profesionálních Zdravotních klaunů. Lidí krásných navenek i uvnitř. Poznejte je blíže!

To vše jsme dokázali jen díky vám, našim dárcům a podporovatelům! Z celého srdce děkujeme, že nás podporujete a rozdáváte s námi radost a dobrou náladu. Věříme, že zůstanete po našem boku i nadále. 

abaton-monitoring