Zdravotní klauni se rozlétli na akce pro děti

06.června 2022

Potkat Zdravotní klauny mimo nemocniční prostory nebo domovy pro dříve narozené je poměrně vzácné. Pečlivě si vybíráme akce, kterých se účastníme a které nám dávají smysl. Na přelomu května a června se ale takových krásných příležitostí našlo hned několik, hlavně v souvislosti s oslavami Dne dětí. A troufáme si tvrdit, že na milá setkání budou dlouho vzpomínat jak naši Zdravotní klauni, tak i účastníci akcí, kteří se s nimi potkali. 

Zlín Film Festival

Zdravotní klauny jste mohli potkat v sobotu 28. května na Zlínském filmovém festivalu v rámci dne se Škoda Auto, jež je naším dlouholetým partnerem. Klauni zde rozbalili svou klaunskou ambulanci a vyšetřili všechny děti, které měly zájem, a že jich bylo! Jako velmi účinný lék na všechny neduhy děti na závěr vyšetření dostaly klaunský nos.  

Klauni vystoupili hned 2x také na pódiu a neustále svou nemotorností vyrušovali seriózní povídání Aleny Seoud, marketingové a fundraisingové ředitelky Zdravotního klauna, o naší organizaci a poslání. Alena je na taková vyrušení již za roky práce v naší organizaci zvyklá a klaunům to vždy s úsměvem odpustí. Naši účast na Zlín Film Festivalu hodnotí takto:  

"Jsme moc rádi, že jsme mohli v rámci speciálního dne Škoda Auto na dětském filmovém festivalu ve Zlíně ukázat misi Zdravotního klauna všem, kteří tento speciální den navštívili. Děti i jejich rodiče měli možnost ochutnat, jak probíhá ošetření v klaunské ordinaci u sester Jiřiny Zvadlé a Zity Zářivé. Již 20 let je Zdravotní klaun podporován Škodou Auto a my jsme velice uvítali tuto další speciální příležitost, kdy Zdravotní klaun mohl veřejnosti představit co umí a vyprávět, jak přináší pomoc a naději nemocným dětem po celé České republice." 

Den dětí ve Znojmě

Zdravotní klauni v sobotu 28. května navštívili také znojemský den dětí, kde byl připraven bohatý program. Kromě atrakcí a soutěží zde představili svou práci dětem i záchranné složky a předčítalo se také z Trnkovy knihy Zahrada.  

Zdravotní klauni sestra Dagmar Chlupatá, doktor Dudel a sestra Květuše Vitamínová pilně vyšetřovali všechny děti v klaunské ambulanci. Jejich rodičům a známým pak také v klaunské lékárně představovali všeléky na všechny neduhy v podobě klaunských smíchuplných aktivit a programů pro děti v nemocnicích. 

Zdravotní klaunka Lucie Horáková, klaunským jménem sestra Dagmar Chlupatá, všem dětem na závěr znojemského dne dětí popřála: 

„Děcka, vy jste poklad, děcka! Jako z pohádky, poklad nevyčíslitelné ceny! Přeju vám, tak jako i sobě, jen to nejlepší! Moře bublinek, slizů, chlupatých plyšových medvídků, ... a spoustu hahaa, hurá, jupí a juchuchů!“ 

Mezinárodní den dětí 1. června

Nezapomněli jsme ani na ty, kteří museli bohužel Den dětí strávit v nemocnici. Celkem 36 klaunů se letos 1. června rozjelo po celé republice rozdávat radost a smích dětem do nemocnic i na dětské dny pořádané našimi partnerskými nemocnicemi a zařízeními. Celkový počet dětských úsměvů spočítaný nemáme, ale budou jich určitě stovky.  

Všem dětem ke Dni dětí, malým i velkým, popřála také Kateřina Slámová Kubešová, ředitelka organizace Zdravotní klaun:  

„Přeju všem dětem, aby si mohly stále hrát a žít v míru a svobodě. A aby byly zdravé. A pokud se dostanou do nemocnice, tak ať tam potkají Zdravotní klauny, kteří je potěší a zvednou jim náladu.“ 

abaton-monitoring