Red Noses International

RED NOSES INTERNATIONAL je mezinárodní organizace profesionálních umělců, kteří přinášejí humor a smích lidem, kteří potřebují radost.

Deset zemí. Jedno poslání. ​​​​​​​

Společnost RED NOSES Clowndoctors byla založena roku 1994 v Rakousku jako nezisková organizace, která přináší humor a smích lidem, kteří potřebují radost. V roce 2003 vznikla charitativní, nezisková organizace RED NOSES Clowndoctors International (RNI), rovněž založená v Rakousku, jakožto ústředí skupiny RED NOSES. Jejím úkolem je budovat, monitorovat a podporovat mezinárodní partnerské organizace RED NOSES. Ve svých klaunských programech přitom RED NOSES International současně rozvíjí a udržuje vysoce etické a umělecké standardy celé skupiny .

V současné době je RED NOSES Clowndoctors jednou z největších skupin klaunských doktorů na světě, s partnerskými organizacemi v 10 zemích. V roce 2017 přinesl tým 371 klaunů radost a smích 518 000 lidem – a to ve více než 760 lékařských a společenských institucích. Skupina RED NOSES vymyslela ve svých programech širokou řadu specifických formátů pro všechny hlavní příjemce: nemocné děti, starší pacienty, vícenásobně zdravotně postižené děti a rehabilitující pacienty, a také lidem v obtížných situacích. Od roku 2014 také RED NOSES Clowndoctors International spolupracuje s mezinárodními dobročinnými institucemi a posílá školené týmy klaunů v rámci programu Emergency Smile do krizových oblastí.

Vize zakladatelů

  • Věříme v krásu lidských emocí a moc rádi bychom lidem pomohli znovu objevit okamžiky štěstí, zvláště ve chvílích a místech krize a útrap.
  • Snažíme se vytvořit zdravější a lidštější svět tím, že přispějeme k dobré náladě všech lidí.
  • Filozofií profesionálního klaunství podporujeme společnost v opětovném nalezení radosti, štěstí a optimismu.
  • Zdravá společnost se umí smát a hrát si, a lidé žijící ve zdravé společnosti jsou propojeni jedni s druhými.
  • RED NOSES je celosvětové hnutí s jasným cílem vznést do světa více radosti a štěstí.

Milníky