NOS! ǀ Unikátní program nově i v Nemocnici Třinec

04.února 2019

Náš NOS! aneb Na Operační Sál! je unikátní program, zaměřený na rozptýlení dětských pacientů před plánovanou operací. Program je vysoce ceněný rodiči i lékařským personálem a již několik let úspěšně probíhá ve čtyřech krajských nemocnicích. Od října roku 2018 jsme jeho působnost rozšířili i do Dětského centra operační léčby Nemocnice Třinec.

Vítejte na jedné z NOS!áckých návštěv v Třinci – viděné očima personálu…

“Na Dětském centru operační léčby panovala bezva nálada. Člověk by ani nepoznal, že je v nemocnici. Z pokojů se ozýval smích a zvuk ukulele, vzduchem poletovaly bubliny a děti se je snažily balónkovými meči propíchnout. Za vším tím veselím stál Zdravotní klaun „doktor Bedřich Voháňka“, který svou skvělou náladou nakazil celé oddělení.

Všude kam vstoupil, rozdával úsměvy, hrál na své ukulele, vyráběl z balónků různá zvířátka, kouzlil a obveseloval hospitalizované děti i doprovázející rodiče. Nakonec malé pacienty doprovodil až ke dveřím operačního sálu.” 

Ochrana osobních údajů

KLIK A PUSTÍTE VIDEO

„Jsme velice vděční za návštěvy Zdravotních klaunů, neboť vidíme, jak svou pozitivní náladu přenášejí jak na pacienty, tak i na ošetřující personál. A s úsměvem jde vždy všechno líp. Je to velká pomoc, malým dětem rychleji ubíhá čas a zapomenou na svá trápení,“ dodala Andrea Ciencialová, herní terapeutka.

abaton-monitoring