Nová pokreslená klaunská auta pro ještě větší úsměvy

29.září 2022

SLAVNOSTNÍ PŘEDÁNÍ ŠKODA AUTO V PRAZE

Vozy byly předány během odpolední akce určené zejména rodinám s dětmi. Návštěvníci si mohli užít doprovodný program, fotostěnu i klaunskou ambulanci.

Programem hosty provázel Josef Trojan, na místě byl také Tomáš Zástěra. Součástí programu byl také benefiční koncert hudební skupiny ELÁN KontraBand. 

Darované vozy ŠKODA ENYAQ COUPÉ iV jsou elektrické a snižují tak uhlíkovou stopu. Kromě ekologických vozů jsme od ŠKODA AUTO dostali také milion korun. Tímto pokračuje dlouhodobá, už více než 20letá spolupráce, která nám umožňuje se neustále rozrůstat a přinášet nemocným dětem do nemocnic a osamělým seniorům do domovů ještě více smíchu a radosti.

Nesmírně si této podpory vážíme, děkujeme! 

Vytvořené dětmi pro děti

Předaná auta nejsou ale výjimečná jenom svou šetrností k přírodě, ale především tím, že jejich vzhled vymyslely samotné děti. Celkem 200 krásných návrhů zaslali malí umělci do soutěže „Auto pro Zdravotního klauna“, kterou ŠKODA AUTO během léta uspořádala. Výsledná díla mohly děti zasílat v tištěné i elektronické podobě, z tabletu i z mobilního telefonu. A zúčastnit se mohli i malí pacienti, kteří měli v nemocnici k dispozici předtištěné omalovánky. 

Z 200 nákresů odborná porota vybrala 20 finálních designů. Jeden vítězný návrh zvolila porota, o druhém hlasovala široká veřejnost prostřednictvím internetu. Vítězkami soutěže se staly 14leté Marie Gabová a Anna Isabel Baslerová. Obě tak vyhrály tablet Apple iPad včetně kreslícího pera Apple Pencil, které jim pomůžou s rozvíjením jejich uměleckých dovedností. Ocenění byli ale i ostatní malíři. Dvacet finalistů získalo dárkový balíček v hodnotě 1 000 Kč. 

Všem, kteří se do soutěže i do hlasování zapojili moc děkujeme a vítězům gratulujeme!

abaton-monitoring