Díky novému programu Virtuální klauniády se mohou děti smát se Zdravotními klauny i v době karantény.

NOVÝ PROGRAM PRO DĚTI | Virtuální klauniády vrací smích do nemocnic

21.dubna 2020

V českých nemocnicích jsou i v době pandemie hospitalizovány tisíce dětí. Mají strach z vyšetření, mají bolístky, je jim smutno. Nemohou za nimi návštěvy, které by zvedly náladu, pohladily, objaly. Ani my dovnitř nemůžeme. Tedy dveřmi ne, ale přes obrazovku ano! Představujeme vám nový program VIRTUÁLNÍ KLAUNIÁDY.

Jakmile bylo na počátku pandemie jasné, že ani my, Zdravotní klauni, dlouho nestrčíme své červené nosy do nemocnic, začali jsme hledat cestu, kudy by to šlo! A našli jsme ji! Díky novému programu Virtuální klauniády se mohou hospitalizované děti „tváří v tvář“ setkat se Zdravotním klaunem a prostřednictvím internetu s ním zažít spoustu zábavy.

Komu je program určen?

Nemocným dětem v hospitalizaci, případně v domácí péči, ale z důvodu onemocnění dlouhodobě oddělených od kamarádů.

Jak Virtuální klauniáda probíhá?

Po internetu, tedy bezkontaktně a bezpečně. Skrze platformu pro videohovory, tedy "tváří v tvář", si dítko užije zhruba 30 minut legrace s vybraným Zdravotním klaunem.  

Jak lze Virtuální klauniádu zajistit? 

Rodiče ji pro své dítko jednoduše a zdarma „objednají“ prostřednictvím formuláře na našich webových stránkách. 

foto: Zdravotní klaun
Jako první si Virtuální klauniádu vyzkoušela pacientka Deniska.
foto: Zdravotní klaun

První Virtuální klauniáda

První Virtuální klauniádu si užila pacientka Denisa, která čeká na transplantaci ledvin. Současná opatření, zahrnující zákaz návštěv, na ni dopadla zvlášť tíživě.

„Se Zdravotními klauny se Deniska zná velmi dobře - byli s ní na každé dialýze. Od její maminky víme, že pro ni Virtuální klauniáda byla úžasnou psychickou vzpruhou“, přibližuje ředitelka Zdravotního klauna, Kateřina Slámová Kubešová.

Zdravotní klauni myslí i na dříve narozené, a tak se zkušební Virtuální klauniáda uskutečnila i v domově pro seniory. Přinesla mnoho radosti, proto se již pracuje na rozšíření programu do dalších domovů.

abaton-monitoring