Tisíc podpisů za medaili pro Garyho Edwardse? Za pár týdnů!

03.července 2023

Víc než 1000 lidí už svým podpisem podpořilo záměr České pediatrické společnosti, která navrhla zakladatele Zdravotního klauna Garyho Edwardse na státní vyznamenání – medaili Za zásluhy. Podpisová akce s heslem Za zásluhy o smích je přístupná na webu Zdravotního klauna. Původní cíl, získat rovných 1000 podpisů od lidí, kteří jsou příznivci práce nejen samotného Garyho, ale celého týmu Zdravotních klaunů, se podařilo splnit už za 20 dní. Akce na stránkách stále běží.

1000x děkujeme!

„Když jsme podpisovou akci vyhlašovali, nepočítali jsme, že pro Garyho získáme takto silnou podporu tak rychle. Máme z toho obrovskou radost. Vypadá to, že si mnoho lidí uvědomuje, že práce Zdravotních klaunů má smysl. Dokonce takový, že by si jejich zakladatel zasloužil státní vyznamenání z rukou prezidenta republiky,“ říká Kateřina Slámová Kubešová, ředitelka organizace Zdravotní klaun, o.p.s, a dodává: „Co nás také nesmírně potěšilo, jsou vzkazy, které podpisující Garymu i celému týmu zanechali. Někteří přidávají nejen slova podpory, obdrželi jsme i velký počet osobních vzkazů a vzpomínek od pacientů i zdravotníků. Z celkového počtu, který teď činí víc než 1000 podpisů, jich přes 800 obsahovalo vzkaz Garymu a to je pro nás velmi silný moment podpory a vděku.“

Cílem akce je podpořit nominaci Garyho Edwardse na udělení státního vyznamenání. S nápadem navrhnout zakladatele Zdravotního klauna na medaili Za zásluhy přišla Česká pediatrická společnost, konkrétně profesor Jan Janda. Podpisy s osobními vzkazy by měly sloužit jako doklad o významu této specifické a nezaměnitelné služby společnosti.

První český zdravotní klaun

Gary Edwards je americký herec, klaun a muzikant, který začal v roce 1998 přinášet radost dětem v českých nemocnicích. V roce 2001  založil občanské sdružení Zdravotní klaun. Dnes je to organizace s 93 profesionálními Zdravotními klauny. Smích a naději rozdávají desetitisícům dětí i seniorů každý rok. Zdravotní klaun také vydává odborné publikace a školí současné i budoucí zdravotníky. Právě za  průkopnickou činnost ve zdravotnictví a sociálních službách navrhla Česká pediatrická společnost Garyho Edwardse na státní vyznamenání.

Chci podpořit nominaci Garyho Edwardse

abaton-monitoring