VZDUŠNÁ KLAUNIÁDA | Pro radost seniorů? Klidně i 20 metrů nad zem!

11.května 2020

VZDUŠNÁ KLAUNIÁDA | Pro radost seniorů? Klidně i 20 metrů nad zem!

Náš Zdravotní klaun, Petr Liška (kapitán Archibald), navštěvuje pražský Domov seniorů sv. Karla Boromejského již léta. Zná snad každého klienta i zaměstnance. Jejich osud v době karantény mu proto nebyl lhostejný a přemýšlel, jak může pomoci.

Přípravy v plném proudu!

Nápad se zrodil a díky dobrému srdci majitele firmy STATECH s.r.o., přijela 5. května 2020 před brány pražského domova vysokozdvižnáplošina.

Připravení a natěšení se sešli 4 stateční Zdravotní klauni v sestavě: 

Proběhla zkouška techniky, jištění i ladění hudebních nástrojů. 

 

Dostali jsme nezbytné požehnání a akce mohla začít!

Zdravotní klauni dostali i nezbytné požehnání!

Radost, překvapení i dojetí v očích seniorů

Přesně ve 14 hodin vyvezla plošina první dva Zdravotní klauny až do nejvyššího patra budovy. Klauni v pestrých kostýmech hráli a zpívali seniorům do okna jejich oblíbené písně. Pravidelně se střídali a během následujících dvou hodin nevynechali jediný pokoj.

Očima seniorů...

Očima Petra Lišky...

Viděl jsem, jak seniorům svítí oči, viděl jsem překvapení, radost a nadšení. Jsem dojatý a myslím, že mluvím za všechny, kteří se Vzdušné klauniády účastnili. Těžko se dá zprostředkovat, co jsem uvnitř viděl, ale v každém případě to ve mně zanechalo pocit, který si ponesu hodně dlouho.“

Očima Zdravotních klaunů...

Očima vedení domova...

Udivení kolemjdoucí mohli čtyřem Zdravotním klaunům jen závidět pohled do tváří seniorů. Že to ale byla nádherná podívaná plná emocí, potvrzují slova představené Domova, S. M. Konsoláty Mgr. Miroslavy Frýdecké:

„Když nemohou klauni k pacientům, nelení vymyslet i tak netradiční a namáhavou cestu, jak se k nim dostat po plošině - a udělat radost, kterou senioři po dlouhé absenci návštěv svých rodin moc potřebují. Děkujeme klaunům a všem, kteří pomohli přinést radost do našeho domu.“

Očima České televize...

Záběry ze Vzdušné klauniády Zdravotních klaunů si mohli vychutnat diváci Událostí České televize.

Vzdušná klauniáda prostě byla jedním velkým kouzelným zážitkem pro ty, kteří už v životě tolik radostí nemají! 

abaton-monitoring