Zdravotní klaun slaví 20. narozeniny!

10.března 2021

Věřili byste, že Zdravotnímu klaunovi je letos už 20 let?! Takové jubileum si žádá dvě věci: 

  • zavzpomínat si, 
  • pořádně to oslavit! 

ZAVZPOMÍNAT SI...

Pro ohlédnutí zpět by skvěle posloužil třeba film, jenže jaký by to byl žánr? Za těch 20 let by se vystřídaly snad všechny možné. Tak namátkou...

rok 2001 - romantická pohádka

Američan Gary Alven Edwards přináší do českých nemocnic myšlenku, že smích, humor a dobrá nálada, napomáhají k uzdravení. Do nemocnic chodí klaunovat, ale i přesvědčovat povolané o svém (správném) názoru. Projekt v této době také sám financuje. 

rok 2009 - akční film

V organizaci působí už 28 Zdravotních klaunů, kteří ročně uskuteční téměř 500 návštěv. Pravidelné klauniády jsou již nedílnou součástí mnoha nemocnic. Poprvé připravujeme programy pro seniory - Humor pro dříve narozené

rok 2012 - muzikál

Mezi stálé programy zařazujeme laskavé a něžné představení Kutálka. Hudebně dramatický program pro děti s fyzickým, mentálním i kombinovaným handicapem má pozitivní odezvu a dopad!  

rok 2015 - fantasy

Počet Zdravotních klaunů v týmu se vyhoupl na 86 a počet návštěv přesahuje 3 600. Naší vlajkovou lodí jsou pravidelné klauniády pro děti, ale už druhým rokem je úspěšně doprovázíme i na operační sál. Opět se rozhlížíme, kde dál je nás potřeba. Jedeme na plný plyn! 

rok 2020 - drama

V reakci na pandemii Covid-19 přicházíme se zbrusu novými programy. Izolované seniory hladíme po duši milými dopisy, některým dokonce z plošiny ťukáme na okno pokoje ve 3. patře!

S programy Smích on-line a Virtuální klauniády pronikáme do online světa. Díky přísným hygienickým pravidlům však fyzicky nadále navštěvujeme většinu zařízení jako za běžného stavu. 

Jedno je jisté - film o Zdravotních klaunech by byl film podle skutečné události
Film, jehož koproducenty jste i vy. Děkujeme

POŘÁDNĚ TO OSLAVIT...

Jak je u nás dobrým zvykem, slavit budeme zejména prací. Ale nebojte, během celého roku vás čeká mnoho narozeninových překvapení - drobných i větších.
První dárek - náš narozeninový web  - si můžete otevřít hned teď!

NĚKOLIK SLOV OD SRDCE K SRDCI

Ano, pomáháme už neskutečných 20 let. Když zavřeme oči a vzpomínáme, vidíme tisíce rozesmátých dětských tváří. Když oči otevřeme a vstoupíme do nemocnice, vidíme mnoho smutných tvářiček, které na klaunskou návštěvu teprve čekají. Máme velký úkol, který nikdy nekončí, ale také se na něj nezapomíná! 

Prosíme buďte u toho s námi. Jak vidíte, vaše pomoc má velký smysl!

abaton-monitoring