Zdravotní klaun má narozeniny!

20 minut smíchu a podpory za 20 let spolupráce!

V pondělí 29.11. 2021 vyrazili všichni Zdravotní klauni do 62 nemocnic a zdravotnických zařízení po celé České republice. Jako klaunští kurýři předali dárky a hlavně symbolických 20 minut smíchu a podpory zdravotnímu personálu za 20 let spolupráce

Zdravotní klauni jsou tu nejen pro dětské pacienty a osamělé seniory, ale také pro všechny sestřičky, ošetřovatelky, ošetřovatele, lékařky i lékaře. Cílem velkolepého klaunského maratonu tak bylo kromě předání dárků a poděkování za dlouhodobou spolupráci také jejich podpora a povzbuzení v nelehké době.  

PODÍVEJTE SE NA FOTKY

Máme samé skvělé ohlasy, že návštěva proběhla přímo smíchuplně a do nemocnic jsme předali čerstvou energii a dobrou náladu.   

VELKÝ KLAUNSKÝ DEN V MÉDIÍCH

Příběh o radosti, smíchu a humoru vyprávíme už dvacet let

Na začátku našeho příběhu stojí Gary Edwards, Američan, kterého k nám hned po Sametové revoluci přivál dobrý vítr. Gary má duši a srdce klauna a taky nos na lidi, kteří mají stejný pohled na svět jako on.  

Na přelomu nového tisíciletí dal v Praze dohromady skupinu prvních osmi klaunů. Společně začali nosit radost tam, kde jí obvykle moc nebývá. Ale kde je jí nejvíc potřeba. Do nemocnic, domovů pro seniory, za těžce nemocnými dětmi. Příběh Zdravotních klaunů začal pěkně košatět! 

 

... a otevíráme novou kapitolu!

Díky vaší podpoře za nemocnými dětmi a opuštěnými seniory dnes chodí už 93 klaunů a ročně jim přinesou radost více než čtyřtisíckrát. Od první Garyho zdravotní klauniády jsme rozdali skoro 3 miliony hodin smíchu! 

Za dvacet let jsme se proměnili, hodně jsme se naučili, naše červené nosy se dostávají na stále nová místa a vymýšlíme stále nové programy - ale to podstatné se nemění. Humor a smích je podle nás ta nejsilnější zbraň proti smutku. A my se jí neváháme použít!

Děkujeme vám, kteří nás Zdravotní klauny podporujete, pomáháte nám a nebo se na nás usmějete, když nás potkáte v nemocnici. Bez vás by to nešlo.

Tak na naše další společné, smíchuplné roky!

 

Co se nám, díky vám, za dvacet let podařilo

klaunských návštěv
0
klaunských návštěv
hodin smíchu
0
hodin smíchu
veselých pacientů
0
veselých pacientů

„Chci vám ze srdce poděkovat...

..., protože dáváte světlo tam, kde by jinak nebylo. Dětské nemocnice jsou hezké a personál je milý, ale dítě i přesto ví, že něco není v pořádku. Díky vám jsem na to zapomínala a doopravdy se smála. Teď už jsem dospělá, na dětských odděleních už trávit čas nebudu, ale pokaždé, když půjdu kolem, vzpomenu si na vás.“

Karin jako batole onemocněla revmatem. Každý rok byla hospitalizována, buď s malými zákroky, operací nebo kvůli zhoršení stavu, kdy končila na vozíčku. To trvalo celé dětství. Nyní je na biologické léčbě a pomalu zapomíná na to, jaké to bylo.

Nedávno ale uvažovala nad vším, čím si prošla, a uvědomila si, že to jediné, co si z nemocnice ně pamatuje, je Zdravotní klaun.

Přečtěte si vzpomínky pacientů, lékařů i klaunů

Smíchuplná videa

Pacientka Anička vzpomíná na setkání se zdravotními klauny, kteří ji při její hospitalizaci pravidelně navštěvovali.
Gary Edwards zakladatel Zdravotního klauna, herec a muzikant přeje k narozeninám! #20letsmichu
Pojďme se ohlédnout za vším, co jsme společně dokázali. Z celého nosu děkujeme za vaši podporu!
MUDr. Petr Lokaj z Dětské nemocnice FN Brno přeje Zdravotním klaunům k narozeninám.
MUDr. Julie Trpělková z dětského oddělení v nemocnici AGEL Prostějov přeje Zdravotním klaunům k narozeninám.
Ing. Karolína Straková z Domova sv. Karla Boromejského přeje Zdravotním klaunům k narozeninám.

Projděte s námi našich 20 let smíchu

Vyrobte si klaunský nos za 5 minut s vrchní sestrou Sladěnou

Videonávod na výrobu klaunského nosu z papíru
Vrchní sestra Sladěna vyrábí klaunský nos z papíru.

... a natočte videozdravici!

Žijte smíchuplně: Divokej Bill
„Babičko, dědečku, žijte smíchuplně!“
Žijte smíchuplně: společnost Lorika CZ

2001

2004

2005

2007

2008

2009

2011

2013

2015

2017

2020

2021

abaton-monitoring