Co je Rádio Klaun?

Rádio Klaun je jedním z autorských projektů Zdravotních klaunů
pro "dříve narozené", které vznikly během pandemie, kdy Zdravotní klauni nemohli seniory navštěvovat přímo. Dalšími projekty byly např. Vzdušné klauniády na hydraulické plošině, Klaunská pošta (dopisování mezi klauny
a seniory) a Virtuální klauniády přes internet. Rádio Klaun se rozšířilo a zůstalo nám dodnes.

Témata rádiových dílů volíme podle toho, jaké je zrovna zajímavé období v roce, nebo se zaměříme na nějakou oblast lidského života (díl O lásce, O cestování apod.) s ohledem na to, co by mohlo posluchače nejstarší generace zajímat.
Za ta léta, co chodíme seniory pravidelně navštěvovat, už máme zkušenost s tím, jaká témata s nimi rezonují. Stejně tak volíme písně, aby byly převážně
z dob jejich mládí.

 

Jak probíhá natáčení?

Natáčíme vždy v podvečer, připravíme si pohoštění a dobré prostředí, přímo k tématu. To vše je nutné k vytvoření patřičné atmosféry. Posluchač by pak měl získat dojem, že je s námi a může se kdykoli připojit. Může si dát k poslechu třeba kávu, pohodlně se usadit a užít si pohodovou atmosféru.

Spolupracuje s námi profesionální zvukař a tvůrce rozhlasových pořadů Tomáš Černý, takže s každým dalším dílem přicházíme na úžasné možnosti rádiového vysílání. 

A tož Vás zveme! Ochutnejte s námi

Dobroty pekli, krájeli a nalévali autoři celého projektu

MgA. Marcela Šiková alias Božena Blažená 

Mgr. Petr Liška alias korventní kapitán Archibald

Mgr. Martin Falář alias Maxmilián Ledvinka

Mgr. Zdeněk Grečnár alias Bedřich Hubička 

Pusťte si ochutnávku předvánočního dílu.

Nalaďte se na vlnu smíchu a zábavy s Rádiem Klaun a zaposlouchejte se do speciální předvánoční nahrávky z autorské dílny Zdravotních klaunů.

Epizodu “Na vlnách vánočních příprav” doprovází fotografie z Interny Zábřeh (Nemocnice Šumperk), kam se Zdravotní klauni vydali se speciálním “rádiovým” programem osobně. Za 20 let klaunování totiž moc dobře ví, že veselá atmosféra, barvy, hudba, zpěv, milé povídání a vzpomínky jsou přesně to, co pomáhá starším lidem překonat mnohdy nelehká období, která prožívají ve zdravotnických a sociálních zařízeních. 

K poslechu ZDE

Jak s nahrávkami pracovat?

Klienti domovů pro seniory, se kterými spolupracujeme, si mohou nahrávky kdykoliv sami vyžádat u aktivizačních pracovníků na přenosném disku nebo přímo poslechnout z tabletu nebo počítače. Personál domova může nahrávky použít i ve větší skupině během společných aktivit.

Pokud byste měli zájem si nahrávky poslechnout i vy nebo vaši blízcí či klienti, kontaktujte prosím Irenu Dubail, která vám nahrávky i další informace o projektu ráda poskytne. 

Na koho se obrátit s případnými dotazy?

Irena Dubail
garant programu Humor pro dříve narozené
abaton-monitoring