Zdravotní klauni dostali i nezbytné požehnání!

5. 5. 2021 - přesně rok od první Vzdušné klauniády!

04.května 2021

Přesně před rokem, 5. května 2020, se konala první Vzdušná klauniáda. Za sebou jsme měli pár týdnů prvního lockdownu a nikdo z nás nevěděl, co se bude dít. Takhle na ni vzpomíná Zdravotní klaun Martin Falář...

"Vzdušná klauniáda pro mě znamenala naději a příliv endorfinů. Šel jsem tehdy po několika týdnech do práce, naprosto prázdnou ulicí, kde nikdo nebyl. Jenom ta naše plošina před Domovem. Nejsem horolezec, normálně bych se do něčeho podobného nepustil. Ale za klienty jsme v té době dovnitř nemohli a tohle byla šance, jak jim přinést radost. Byl to zvláštní pocit. Velmi intenzivní. Potvrdilo se, že stačí jen odvaha a nápad! Cokoliv speciálního člověk udělá, znamená pro klienty neuvěřitelnou vzpruhu. A tak tomu bylo i ten loňský květnový den. A jestli to znamenalo vlnu endorfinů pro mne, co teprve pro klienty na druhé straně okna!"

"Nejsem horolezec, normálně bych se do něčeho podobného nepustil. Ale za klienty jsme v té době dovnitř nemohli a tohle byla šance, jak jim přinést radost."

"Na fotce vidíte jeptišky, které mi podávaly bonboniéru jako poděkování. To jsem se tedy trochu bál, když se z toho okna naklonily! Ale byl to hrozně silný moment, ten nejsilnější, který si ve spojení s tím dnem doteď vybavím."

abaton-monitoring