Jak to vypadá, když se na jednom místě potká více než 150 Zdravotních klaunů?

01.června 2023

V druhém květnovém týdnu se v chorvatském městě Poreč konalo velké klaunské setkání.

Každoroční setkání probíhá pod záštitou mezinárodní organizace Red Noses International a v roli hostů se střídají jednotlivé partnerské organizace - letos to byli CRVENI NOSOVI Klaunovidoktori z Chorvatska. Na jednom místě se setkalo více než 150 Zdravotních klaunů, ředitelů a kolegů z kanceláří z 11 klaunských organizací!

Týmy jednotlivých zemí mají možnost předat své zkušenosti a dovednosti svým kolegům. Český tým si připravil kromě promítání dokumentu Mocný zvuk i několik workshopů. Michal Chovanec předal své dovednosti v slapsticku, Saša Stankov a Vláďa Kos vedli dílnu improvizace a náš lektor a kouč Lukáš Houdek přednášel o humoru jako komunikačním prostředku.

A jaké poselství jsme si přivezli?

Každá taková milá setkání s našimi kolegy nás nesmírně těší a inspirují. Letošní poselství zní - jsme superhrdinové a máme superschopnosti. Dokazuje to i ocenění Noscar pro klauny Karla Praise, Jaroslava Vašuta a Tomáše Berku za 2000 návštěv nemocných dětí a opuštěných seniorů. A to vše díky vám a vaší dlouhodobé podpoře. Děkujeme z celého klaunského srdce!

"Už jsme nastartovali?"

Naši Zdravotní klauni stráví na cestách za dětmi i dříve narozenými mnoho času, každý ujetý kilometr však představuje mnoho krásných úsměvů vykouzlených na tvářích malých pacientů i rodičů. Díky spolupráci se Škoda Auto se nám cestuje mnohem pohodlněji a také ekologičtěji. Cesta na mezinárodní kemp v Chorvatsku byla zatím naší nejdelší trasou ujetou v našich krásných klaunských autech bezplatně zapůjčených od Škoda Auto.

Jak Zdravotní klauni v elektroautech cestují? Samozřejmě s humorem a smíchuplně. Podívat se můžete ve videu.

abaton-monitoring