Podívejte se, jak vypadá návštěva klaunů v nemocnici!

09.dubna 2021

Na první aprílový den jsme připravili unikátní live stream spojující tři organizace, dvě prostředí a jednu myšlenku. V živých vstupech propojili Zdravotní klauni Fakultní nemocnici v Brně a Divadlo Bolka Polívky. Společně jsme ukázali, že humor pomáhá zvládnout i ty nejtěžší okamžiky. 

Den Zdravotního klauna pro nás znamenal poděkování zdravotníkům - a zároveň pootevření dveří do zákulisí klaunské práce přímo v terénu. Naši klaunští reportéři vzali diváky s sebou na svou směnu ve FN Brno. Během live streamu sledovali také program z improvizovaného studia, které vyrostlo na jevišti Divadla Bolka Polívky (kde je doma i řada našich Zdravotních klaunů). Během odpoledne se střídaly scénky, rozhovory přibližující práci Zdravotních klaunů a živé vystoupení klaunské kapely.

Nestihli jste živé vysílání? Pusťte si záznam...

Ochrana osobních údajů

KLIK A PUSTÍTE VIDEO

„Z reakcí dětí, jejich rodičů i personálu vidíme, jak jim červené klaunské nosy rozsvítí těžký den. Jak to vlastně vypadá, když do nemocnice klauni přijdou, se díky ojedinělému pořadu může podívat úplně každý.“

Zdravotní klauni jsou prakticky po celou dobu trvání pandemie nadále přítomni v téměř všech 70 zdravotnických zařízeních, které navštěvovali před pandemií. Díky přísným hygienickým pravidlům, respirátorům a pravidelnému testování nosí humor a dobrou náladu tam, kde je jí nejvíce potřeba.

 

abaton-monitoring