Hygienická pravidla a testování Zdravotních klaunů

10.března 2021

Tak takové zpětné vazby nás v posledních dnech nesmírně hřejí u srdce a motivují k další práci! Říkáte si, jak je možné, že stále rozdáváme radost v "našich" nemocnicích osobně, naživo?

Proč testování?

Už na začátku pandemie jsme si nastavili přísná hygienická pravidla. Situace se mění, a proto i my naše pravidla zpřísňujeme. Z reakcí nemocnic víme, jak jsou návštěvy klaunů důležité: pro malé pacienty, jejich rodiče, ale i pro personál. Abychom mohli naši práci dělat i během těchto náročných dnů, připojili jsme se dobrovolně k testování

Jak to probíhá?

Každý klaun musí mít před klauniádou negativní antigenní test, který není starší než 36 hodin. Na testy tedy chodí většinou dvakrát týdně. Děkujeme i lékařům zapojeným do iniciativy Lékaři pomáhají Česku - někteří z nich naše klauny testují pravidelně. V záloze máme i samotestovací sady

Zkrátka, než si nasadíme červené nosy, necháme si je otestovat! 

Další hygienická pravidla?

Respirátory třídy FFP2 a desinfekce jsou pro nás od začátku samozřejmostí. Našim klaunům doporučujeme být odpovědní i ve svém osobním životě, dbáme na dodržování všech aktuálních opatření. Všichni, kteří provoz Zdravotního klauna zajišťují, fungují na home-office.

Naše kompletní hygienická pravidla najdete zde.

Díky tomu všemu můžeme stále nosit radost a smích tam, kde je ho nejvíc zapotřebí. Jak to v nemocnicích aktuálně vypadá a co všechno klauni dělají? Podívejte se na náš facebook! 

Děkujeme za podporu, kterou nám pravidelně vyjadřujete!

abaton-monitoring