Pro nemocnice

Zdravotní klaun je profesionální partner vaší nemocnice

Fotky ke stažení

Kdy a kde nás potkáte?

Ročně zvládnou Zdravotní klauni více než 4 000 návštěv v nemocnicích a domovech pro seniory po celé České republice. To je více než 12 000 hodin smíchu. Na naší interaktivní mapě vidíte 63 nemocnic, 10 domovů pro seniory a 1 hospic, které pravidelně navštěvuje tým našich 93 profesionálních Zdravotních klaunů.

Klikněte na konkrétní nemocnici, abyste zjistili, kdy ji navštěvujeme.

ZDE najdete seznam zařízení.

Ochrana osobních údajů

KLIK A JSTE V MAPÁCH

Programy pro děti

Zdravotní klauniády

Za 20 let naší práce v nemocnicích jsme rozvinuli celou řadu programů pro děti, z nichž některé jsou velmi specifické. Naším nejrozšířenějším a také nejstarším programem jsou Zdravotní klauniády pro děti, kdy Zdravotní klauni, obvykle ve dvojici, přicházejí na dětská oddělení ordinovat smích, zahánět stres a smutek, povzbuzovat malé pacienty. Jako legrační doktoři a sestřičky vyrážejí na pokoje zhodnotit aktuální stav pacientů. Začíná “veselá vizita”!

Co dalšího pro děti děláme?

Příprava na operaci bez legrace? Právě naopak! Náš speciální tým vyškolených odborníků na úsměv moc dobře ví, že stres, strach a nejistota, které provázejí malé pacienty i jejich rodiče v tíživém čase před operací, se dají zahnat jedině zábavou, smíchem a dobrou náladou.
Jde o individuální přístup Zdravotního klauna k dítěti s vážnou diagnózou, které je dlouhodobě hospitalizované v nemocnici. Zdravotní klaun se stává jeho dlouhodobou oporou a parťákem.
Pozor, pozor! Do nemocnice přijíždí Cirkus Paciento! Začíná týdenní program plný zábavy, který nejen dlouhodobě nemocným dětem, ale celému oddělení zpestří všední dny.
Mnohé dlouhodobě nemocné děti bývají v určité fázi léčby propuštěny do domácí péče. Dvojice Zdravotních klaunů přijíždí po domluvě s lékařem za vážně nemocným dítětem přímo k němu domů.
Kutálka je speciální program pro děti s kombinovaným - mentálním i tělesným - postižením. Kutálka je velice něžné představení kombinující jednoduchý příběh s hudbou a několika málo rekvizitami.
Virtuální klauniády umožňují, aby si hospitalizované děti užily spoustu zábavy a prostřednictvím internetu se „tváří v tvář“ setkaly se Zdravotním klaunem.

Programy pro seniory

Humor pro dříve narozené

S dobrou náladou roste chuť do života. Zdravotní klauni proto pravidelně navštěvují také domovy pro seniory, kam přinášejí humor a hezké vzpomínky. Klauniády pro dříve narozené jsou založeny na stejném principu jako Klauniády pro děti, přesto se od nich v mnohém liší. Červený nos ale zůstává a humor se z návštěv rozhodně nevytrácí. Jen je Zdravotními klauny dávkován v jiné míře, s úctou a pokorou vůči jeho příjemci. Více o Klauniádách pro dříve narozené si můžete přečíst ZDE.

Novinky

04
Jul
2022

I letos nás můžete podpořit svými hlasy hned v 19 Tesco prodejnách po celé ČR v období 11. 7. – 7. 8. 2022.

 

24
Jun
2022

Výzva pro všechny holky a kluky, co rádi malují. Troufnete si navrhnout auto, kterým budou jezdit Zdravotní klauni za dětmi do nemocnic?

Máte otázky z oblasti PR?

Adéla Ksandrová
PR a komunikace

Máte otázky ohledně klaunských programů?

Klára Palečková
manažerka klaunského týmu
T: 797 977 444