Přineste vánoční radost nemocným a osamělým!

Ano, Vánoce se blíží a všichni si říkáme: „Jaké letos budou?“. Ale ať budou jakékoli, jedno je jisté – děti se na ně už teď těší a rodiče jistě udělají vše pro to, aby je nezklamali. Jenže ne všechny děti mají to štěstí. Některé se předvánočního těšení neúčastní, protože leží v nemocnici. Nebo v ní dokonce zůstávají i o Vánocích, protože je jim tak špatně, že prostě nemohou být doma. Zdravotní klauni jsou připraveni potěšit nemocné děti v kterékoli době a před Vánocemi a během Vánoc o to víc. Nedokážou to ale sami, potřebují k tomu Vaši pomoc, Vaše soucitné srdce. Protože smích pomáhá zvládat těžké situace a spolu ho můžeme rozdávat plnými hrstmi!

Pomozte i Vy

Doba je těžká pro všechny. Je ale štěstí, že existují lidé jako Vy, kteří mají v srdci místo i pro druhé. Proto Vás prosíme – vzpomeňte si v této době na nemocné děti a osamělé seniory, kteří žijí ve velké izolaci a je jim smutno.

Pošlete prosím svůj dar. Pomůžete vytvářet radost, která je teď obzvlášť potřebná. A naši profesionální Zdravotní klauni jsou na ni odborníci. Díky Vám tak zlepší náladu nejen pacientům, ale i utrápeným rodičům a přetíženému personálu. Děkujeme Vám!

„Chci vám ze srdce poděkovat...

..., protože dáváte světlo tam, kde by jinak nebylo. Dětské nemocnice jsou hezké a personál je milý, ale dítě i přesto ví, že něco není v pořádku. Díky vám jsem na to zapomínala a doopravdy se smála. Teď už jsem dospělá, na dětských odděleních už trávit čas nebudu, ale pokaždé, když půjdu kolem, vzpomenu si na vás.“

Karin jako batole onemocněla revmatem. Každý rok byla hospitalizována, buď s malými zákroky, operací nebo kvůli zhoršení stavu, kdy končila na vozíčku. To trvalo celé dětství. Nyní je na biologické léčbě a pomalu zapomíná na to, jaké to bylo.

Nedávno ale uvažovala nad vším, čím si prošla, a uvědomila si, že to jediné, co si z nemocnice ně pamatuje, je Zdravotní klaun.

Přečtěte si vzpomínky pacientů, lékařů i klaunů

Zdravotní klaun má 20. narozeniny!

Co se nám, díky vám, za 20 let podařilo

klaunských návštěv
0
klaunských návštěv
hodin smíchu
0
hodin smíchu
veselých pacientů
0
veselých pacientů

Projděte s námi našich 20 let smíchu

abaton-monitoring