Račte ochutnat!

Načetl: František NedbalNatočila: Barbora Hubáčková (sestra Sváťa Slívová)
Načetla: Barbora Lourenco de SousaNatočil: Jan Šprynar (doktor Květoslav Hrdlička)
Načetl: František NedbalNatočila: Jana Geierová (sestra Oldřiška Vykydalová)

Krátké pohádky na dobrou noc,

nebo k nedělní dopolední pohodě, kdy mají také svou pravidelnou premiéru, nabízíme všechny hezky na jednom místě. Tedy na dvou:

Audio pohádka, video pohádka, pohádka online!

Každou neděli pro každé dítě, zdravé i nemocné, připravujeme četbu klaunsky autorských pohádek. Pohádka je práce pro tři klauny: Spisovatele, čtenáře a posluchače, kterému i pouhé poslouchání pohádky činí často neuvěřitelně klaunské potíže.

Autorská pohádka

Všechny naše pohádky jsou přímo z pera našich klaunů. Kreativita, se kterou přistupují k improvizaci, se tak projevuje i v jejich pohádkách. Doktorovi kocourci léčící svou obvyklou kořist, krtek Prďák, nebo tajemství nemocničních suterénů? To vše a mnohem víc nabízí zhmotněná fantazie našich vyvolávačů smíchu.

Mluvená pohádka

Maminka, tatínek, babička, nebo děda nemají vždy čas nebo sílu, aby četli pohádky jako na běžícím pásu. Je tu ale někdo, kdo takovou energií oplývá! Zdravotní klaun. Naši čtenáři a vypravěči disponují mocným, ale hladivým hlasem, kterým uklidní, pobaví i ukolébají každé dítě.

Pohádka online

Poslední klaun, který se na přípravě našich krátkých pohádek podílí, je klaun posluchač zachycený v obraze. Společník pro malého posluchače, který jen při prostém poslechu vyrobí tolik legrace, jako pohádka samotná. Je to přeci klaun, takže pokazí snad úplně všechno… kromě zábavy.

Závěrem úvodem

A jéje! Na někoho jsme zapomněli. Ale na koho? A-ha! Doktor Kolíček! Naše ucho, tedy NOS, ne…hlas. Ano, hlas… a tvář. Uvaděč a principál, který odstartuje každou pohádku tak, že odnese každé dítě jako raketa do říše snů.

Nenechte si ujít svou denní dávku radosti!

Na našem Youtube vám pravidelně naservírujeme porci humoru z klaunských domácností po celé ČR.

abaton-monitoring