Příběh o radosti, smíchu a humoru vyprávíme už dvacet let

Na začátku našeho příběhu stojí Gary Edwards, Američan, kterého k nám hned po Sametové revoluci přivál dobrý vítr. Gary má duši a srdce klauna a taky nos na lidi, kteří mají stejný pohled na svět jako on.  

Na přelomu nového tisíciletí dal v Praze dohromady skupinu prvních osmi klaunů. Společně začali nosit radost tam, kde jí obvykle moc nebývá. Ale kde je jí nejvíc potřeba. Do nemocnic, domovů pro seniory, za těžce nemocnými dětmi. Příběh Zdravotních klaunů začal pěkně košatět! 

 

... a otevíráme novou kapitolu!

Díky vaší podpoře za nemocnými dětmi a opuštěnými seniory dnes chodí už 86 klaunů a ročně jim přinesou radost více než čtyřtisíckrát. Od první Garyho zdravotní klauniády jsme rozdali skoro 3 miliony hodin smíchu! 

Za dvacet let jsme se proměnili, hodně jsme se naučili, naše červené nosy se dostávají na stále nová místa a vymýšlíme stále nové programy - ale to podstatné se nemění. Humor a smích je podle nás ta nejsilnější zbraň proti smutku. A my se jí neváháme použít!

Děkujeme vám, kteří nás Zdravotní klauny podporujete, pomáháte nám a nebo se na nás usmějete, když nás potkáte v nemocnici. Bez vás by to nešlo.

Tak na naše další společné, smíchuplné roky!

 

Co se nám, díky vám, za dvacet let podařilo

klaunských návštěv
0
klaunských návštěv
hodin smíchu
0
hodin smíchu
veselých pacientů
0
veselých pacientů

Projděte s námi našich 20 let smíchu

2001

2003

2005

2007

2009

2011

2013

2015

2017

2019

2020

2021

abaton-monitoring