Příběh o radosti, smíchu a humoru vyprávíme už dvacet let

Už je tomu 20 let, co vznikla dobročinná organizace Zdravotní klaun a děti v českých a moravských nemocnicích začali navštěvovat Zdravotní klauni. S některými se setkali jednou, pro jiné se stali společníky a průvodci na jejich dlouhé cestě k uzdravení. Právě k těmto dětem patří i Mareček. Strávil v nemocnici dlouhé dva roky. Za tu dobu prožil víc bolesti než mnozí lidé za celý život. 

Marečkovi bylo 5 roků, když spadl z kola a kvůli sraženině v koleni musel do nemocnice. Tehdy si všichni mysleli, že se zranění rychle zhojí a bude vše dobré. Jenže vyšetření ukázalo, že se jedná o akutní lymfoblastickou leukémii, a Marečka čekalo stěhování z ortopedie na onkologii a dlouhá léčba. Zpočátku mu bylo hodně špatně, protože dostával kortikoidy a chemoterapie, ale postupně si zvykal a převládla jeho odvážná pozitivní nátura. Během dvouleté léčby se velmi často vídal se Zdravotními klauny. Nejvíce on i jeho rodina vzpomínají na slavný vesmírný Cirkus Paciento, kde si zahrál hned několik rolí – například lva či kosmonauta. Do představení se tehdy zapojila i maminka, která s klauny roztáčela talíře jako planety ve vesmíru.

 

Marečkův příběh má naštěstí dobrý konec

 A  to i díky Vaší pomoci! V  nemocnicích ale pořád leží mnoho nemocných dětí, které potřebují světlo do svých neradostných dní, naplněných bolestí a  beznadějí. Prosíme, zůstaňte s námi a podporujte radost v nemocnicích i nadále! Děkujeme Vám.

 

abaton-monitoring