Nové návštěvy na ambulancích!

Všichni nyní prožíváme složité období, obklopeni všudypřítomnou hrozbou nemoci. Jsou tu ale naštěstí Zdravotní klauni, kteří do světa přinášejí radost. A usilovně pracují na tom, aby slovo pozitivní opět znamenalo radostný přístup k životu. Jsme moc rádi, že Vy nám v tom s láskou pomáháte.

Zdravotní klauni navštěvují hospitalizované děti přímo u jejich lůžek. Radost a smích ale rozdávají i na dětské pohotovosti nebo tam, kam děti docházejí na pravidelnou ambulantní léčbu. A máme i novinku – čtyřikrát týdně klaunujeme na specializovaných ambulancích ve FN Motol.

Děti s rodiči tam čekají na odborná vyšetření. Čekání bývá dlouhé a ovzduší je naplněné strachem a obavami. Ale jen do chvíle, než do čekárny plné nemocných dětí vstoupí Zdravotní klauni!

Podpořte je i vy

Probíhá postupné seznamování, které končí tancem s nejkurážnějším chlapečkem. Jeho maminka si tanec nahrává na mobil: „Tohle musím natočit pro tatínka, ten nebude věřit vlastním očím. On se náš synek normálně hrozně stydí.“

K tanci se přidávají další děti, a když klauni za chvíli odejdou, děti pokračují ve společné hře, strach se vytratil. Náhle nejsou v nemocnici, ale na hřišti se svými novými kamarády. A příště už se do nemocnice nebudou bát jít.

Vážený pane, vážená paní, tohle je náš společný úkol – zbavit děti obav z nemocničního prostředí. A to hlavně v této době, kdy nás úzkost obklopuje ze všech stran.

Prosíme, pošlete nám dar dle svých možností a pomozte dětem, aby si z nemocnice odnesly jen pozitivní dojmy. Děkujeme Vám.

Zdravotní klauni jsou pevnou součástí nemocnic

Loňský rok jednoznačně prokázal, jak moc jsou klaunské návštěvy pro nemocné děti, jejich rodiče i zdravotnický personál potřebné. Profesionální klauni totiž dokážou i v těžkých časech vyvolat smích, který pomáhá k uzdravení, zklidnit stresovou atmosféru, zmírnit obavy a nejistotu.

CHCI DAROVAT

abaton-monitoring