Když přijede cirkus

05.října 2021

Tenhle cirkus mají Zdravotní klauni velice rádi! Je to totiž cirkus, ve kterém se v akrobaty, žongléry, kouzelníky a tanečníky promění děti. Cirkus Paciento objíždí nemocnice, léčebny a zařízení sociálních služeb už více než deset let a letos v létě zakotvil i v mobilním hospici Strom života, který je v Novém Jičíně. Ten pomáhá dětem, které ztratily jednoho z rodičů.

A jak takový Cirkus Paciento vypadá? Vlastně úplně stejně, jako jakýkoli jiný. To se zkrátka rozbije šapitó a začne se nacvičovat. Od pondělí pod milou taktovkou Zdravotních klaunů nacvičují děti představení, které v pátek předvedou před náročným publikem. Úspěch měly děti v Novém Jičíně obrovský! Od pravých cirkusových umělců k nerozeznání.

Program je vždycky přizpůsobený tomu, na co jsou děti talentované, co je baví a na výsledku je to znát. Týden plný cirkusového umění nemalou částkou podpořila společnost Raiffeisenbank, prostřednictvím grantového programu Rajfka pomáhá. V tomhle případě opravdu pomohla vykouzlit úsměvy na tvářích dětí i jejich publika. Děkujeme!

abaton-monitoring