ROZVOJ ǀ Na Slovensku se sešlo 150 zástupců zdravotně klaunských organizací

08.července 2019
Někteří Zdravotní klauni si odnesli medaile za 1000 návštěv.
foto: Zdravotní klaun

Právě jsme se vrátili plni zážitků a nových zkušeností z RNI CAMPU. Každoroční setkání zástupců všech zemí partnerské sítě Red Noses International, letos hostili naši slovenští kolegové z Červeného nosu. A opät to bolo fajné, zaujímavé a veselé stretko!

4 dny. Více než 150 zástupců z 11 zemí. Přes 50 workshopů, 10 odborných schůzek, desítky hodin mezinárodní výměny zkušeností. Ale ta nejzajímavější čísla teprve přijdou…

Zdravotní klauni jsou profesionálové, kteří musí povinně absolvovat mnohá školení a dosáhnout certifikace. K jejímu udělení vede náročná cesta, která si žádá mnoho tvrdé práce. S velkou radostí jsme proto sledovali předání certifikátů dalším českým Zdravotním klaunům. Celkem je jich už 40!

Se stejnou radostí jsme sledovali další předávání. Tentokrát medailí. 9 klaunů z České republiky si ji převzalo za 1000 uskutečněných návštěv. Přidali se tak k 51 stávajícím českým „tisícovkovým matadorům“. To jsou desetitisíce hodin smíchu pro nemocné děti – skvělé ne?!

A ještě jedno krásné půlkulaté číslo na konec. Jako služebně starší, osmnáctiletá organizace, jsme s našimi slovenskými kolegy oslavili 15. narozeniny jejich organizace Červený nos! Prajeme všetko najlepšie do ďalších rokov a veľa rozdaných úsmevov. A ďakujeme – program stretnutia, narodeninová torta, halušky – všetko bolo skvelé!

abaton-monitoring